امضای تفاهم نامه همکاری مابین شرکت گاز استان کردستان و دانشگاه استان 
با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، رئیس دانشگاه استان و تنی چند از مسئولان دو سازمان تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان به امضا رسید...
با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، رئیس دانشگاه استان و تنی چند از مسئولان دو سازمان تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان به امضا رسید.احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان، ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه، گفت: گاز یکی از صنایع پرریسک محسوب شده که با استانداردهای زیادی سروکار دارد که اگر کارشناسان با این استانداردها آشنا نباشند، در اجرای پروژه های گازرسانی و حفظ و نگهداری تاسیسات با مشکل مواجه می شوند.
وی افزود: در اجرای پروژه های گازرسانی توانمندی خاص و ظرفیت بسیار مناسبی وجود دارد که می تواند مبنای مطلوبی در جهت مطالعه، تحقیق و تفحص در اختیار اساتید و پژوهشگران دانشگاه کردستان قرار دهد. فعله گری ادامه داد: استاندارد اجرای پروژه های گازرسانی در شرکت ملی گاز ایران تدوین می شود ولی برای به روز کردن و بومی کردن این استانداردها نیاز است همکاری نزدیکی مابین دو سازمان بوجود آمده تا نسبت به تدوین استانداردهای بومی و محلی اقدام شود و این اقدام، کاری بس پسندیده و مطلوب است.
وی خاطر نشان کرد: شرایط ویژه جغرافیایی و توپوگرافی استان باعث می شود عملیات اجرایی لوله گذاری با شرایط ویژه‌ای صورت گیرد و گاهی عبور از رودخانه‌های پرآب، مناطق شیب دار و پلکانی و عبور از کوه‌ها و دره‌ها را شامل می‌شود و این امر می طلبد با مطالعه و تحقیق استانداردهای متناسب با شرایط تدوین شود. این مقام مسئول ادامه داد: زمینه دیگر همکاری مابین دو سازمان ، بحث آموزش پرسنل است که باعث می شود برای روش های ابداعی انجام کار، استانداردسازی کنند و در بحث کالیبراسیون وسایل انداره گیری نیز می توان از ظرفیت آزمایشگاه های پیشرفته دانشگاه کردستان بهره برد. در ادامه جلسه، فردین اخلاقیان رئیس دانشگاه کردستان طی سخنانی اظهار کرد: بسیار جای خرسندی است که زمینه همکاری با شرکت گاز استان فراهم شده و این امر باعث می شود تا تعامل بین دو سازمان بیشتر و کاربردی تر شود و انعقاد تفاهم نامه مسیری برای تعاملات دو سویه فراهم کرده است .
وی افزود: این تفاهم نامه یک رابطه تکنیکال و مهندسی است و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه کردستان در جهت شناخت نیازهای تحقیقاتی و آموزشی و اعتمادی که به اساتید و پژوهشگران این دانشگاه شده ، جای تقدیر و تشکر داشته و امید است قدم های مثبتی در جهت تدوین و پیشبرد اهداف استراتژیک شرکت گاز استان کردستان برداشته شود .
رئیس دانشگاه کردستان در ادامه سخنان گفت: امروزه گاز طبیعی یکی از مهمترین حامل های انرژی است که 70 درصد از سبد انرژی مربوط به این ماده حیاتی است و بایستی استفاده از آن با دانش و فن همراه باشد و تحقیقات زیربنایی در این رابطه می تواند در ارائه بهتر خدمات موثر و اثربخش باشد.
وی افزود: براساس این تفاهم نامه، یک همکاری نظام یافته میان دانشگاه کردستان از یک سو و شرکت گاز استان جهت مشارکت در حوزه های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی با هدف رفع نیازهای گاز کردستان برقرار می شود . اخلاقیان در پایان سخنان گفت: دانشگاه کردستان قادر است تا درخواست های تحقیقاتی و آموزشی شرکت گاز استان را شناسایی و در مرحله بعدی با استفاده از دانش اساتید گروه های مرتبط آنها را بررسی و نتایج تحلیل و راهکارهای عملی را ارائه کند.
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید