درخشش شرکت گاز خراسان رضوی در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت 
در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت که همزمان با هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در روز سه شنبه 8 اسفندماه سال جاری در شهرستان عسلویه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با حضور حبیب ا... بیطرف، معاون وزیر در پژوهش، فناوری و مهندسی، سید حمید فانی یزدی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و جمعی از مقامات و مسئولین کشوری برگزار شد، از برگزیدگان پژوهشی، تقدیر به عمل آمد...
در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت که همزمان با هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در روز سه شنبه 8 اسفندماه سال جاری در شهرستان عسلویه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با حضور حبیب ا... بیطرف، معاون وزیر در پژوهش، فناوری و مهندسی، سید حمید فانی یزدی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و جمعی از مقامات و مسئولین کشوری برگزار شد، از برگزیدگان پژوهشی، تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم پروژه پژوهشی : " آموزش مجازی فرآیند رادیوگرافی در بازرسی غیر مخرب جوش های خط لوله از طریق ثبت دانش حرفه ای خبرگان (شرکت ملی گاز ایران – شرکت گاز خراسان رضوی) " به عنوان پروژه پژوهشی برتر علوم انسانی در سطح وزارت نفت، معرفی و موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس زرین از سوی معاون محترم وزیر نفت گردید. امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی با هدف ثبت و انتقال تجربیات و دانش سازمانی و توسعه سطح آگاهی، نسبت به تعریف مجموعه ای از پروژه های پژوهشی به منظور تولید محتوای آموزشی در سرفصل های کاری صنعت گازرسانی اقدام نموده است.
این مجموعه های آموزشی، در قالب بسته های نرم افزاری و کتب در سرفصل های مختلف حاوی مطالب پایه ای و تخصصی، آماده و ارائه گردیده است. لیکن با هدف بهره گیری از کلیه ابزارهای اطلاع رسانی، محتواها با استفاده از دانش و تجربیات محققین خارج از سازمان و خبرگان درون سازمانی، به صورت مبسوطو تکمیلی منتشر شده است. ارزیابی رفتار فیزیکی و مکانیکی قطعات و همچنین نحوه عملکرد آن‌ها بدون شناسایی ناپیوستگی‌ها و معایب موجود در آن‌ها میسر نیست. ناپیوستگی‌ها و معایب می‌توانند درون مواد اولیه وجود داشته باشند و یا در اثر فرآیند تولید ایجاد شوند. علاوه بر این، در هنگام استفاده و یا در فرآیندهای تعمیر و نگه‌داری نیز امکان تشکیل آن‌ها وجود دارد. با توسعه فناوری‌ و همچنین گسترش فرآیندهای تولید، لزوم به انجام بازرسی‌ها و آزمون‌های غیرمخرب به منظور شناسایی ناپیوستگی‌ها و معایب در قطعات مختلف حائز اهمیت هستند.
آزمون‌های غیرمخرب شاخه‌های گوناگونی دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل بازرسی چشمی، بازرسی با مایعات نافذ، بازرسی با ذرات مغناطیس، آزمون امواج مافوق صوت، آزمون پرتونگاری و آزمون جریان گردابی می‌باشد. با توجه به نیاز صنایع گوناگون به ویژه صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، هواپیمایی و هوا- فضا، نظامی و خودروسازی به اجرای پرتونگاری صنعتی، پرداختن به مقوله پرتونگاری اهمیت دارد. در این کتاب سعی شده است که به روش‌های اجرای پرتونگاری صنعتی، فرآیندهای ظهور و ثبوت، نحوه تفسیر فیلم‌های پرتونگاری و همچنین استاندارهای مرتبط با پرتونگاری و رعایت ایمنی پرداخته شود و هدف اصلی آن، ارائه اطلاعات کاربردی در خصوص آشنایی بیشتر پرتونگاران، دست‌اندرکاران پرتونگاری صنعتی و بازرسان با مباحث تخصصی و همچنین استفاده در رشته‌های مهندسی مکانیک، عمران، متالورژی و بازرسی غیرمخرب می‌باشد. این اثر، به نویسندگی آقایان جواد عبادی، حمید سازگاران و مصطفی مکارم و به ویراستاری آقایان ارژنگ حمدا... زاده، حین معین و خانم سمیه کاراندیش تهیه و تالیف شده است.
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید