برگزاری سومین جلسه کمیته راهبری IGRC 2020 به صورت ویدئوکنفرانس (تهران- قاهره) 
با توجه به حضور فعال شرکت ملی گاز ایران در IGU و کنفرانس های قبلی IGRCو پس از تائید هیأت‌مدیره، این شرکت میزبانی شانزدهمین دوره از این کنفرانس را از اتحادیه بین المللی گاز (IGU) درخواست و پس از ارائه مستندات لازم، موفق شد در رقابتی دشوار با سایر کشورهای مدعی (آلمان، اندونزی و عمان) برای نخستین بار میزبانی این دوره از کنفرانس را برای برگزاری در ماه آوریل سال 2020 در تهران بدست آورد...
با توجه به حضور فعال شرکت ملی گاز ایران در IGU و کنفرانس های قبلی IGRCو پس از تائید هیأت‌مدیره، این شرکت میزبانی شانزدهمین دوره از این کنفرانس را از اتحادیه بین المللی گاز (IGU) درخواست و پس از ارائه مستندات لازم، موفق شد در رقابتی دشوار با سایر کشورهای مدعی (آلمان، اندونزی و عمان) برای نخستین بار میزبانی این دوره از کنفرانس را برای برگزاری در ماه آوریل سال 2020 در تهران بدست آورد. 
متعاقب کسب میزبانی، کمیته ملی برگزاری کنفرانس با حضور مدیران ذیربط در سطح شرکت تشکیل شده و به طور مرتب تشکیل جلسه می دهد. بنا بر این گزارش، در این ارتباط، سومین جلسه کمیته راهبری در خصوص میزبانی کنفرانس مذکور نیز با حضور رئیس کمیته ملی کنفرانس IGRC 2020 و دیگر اعضا و نمایندگان در فروردین ماه از طریق ارتباط اینترنتی با مدیران اتحادیه بین‌المللی گاز (IGU) (تهران- قاهره) برگزار شد.
در این جلسه در خصوص مسایلی از قبیل انتخاب PCO (سازمان برگزارکننده حرفه‌ای)، زمان برگزاری کنفرانس، بررسی ریسک های موجود و همچنین برگزاری فن بازار گاز (Technology Market) بحث و تبادل نظر شد. لازم به ذکر است، محوریت اصلی کنفرانس IGRC2020، بحث و تبادل نظر در خصوص فناوری های نوین در زنجیره ارزش گاز طبیعی از تولید، فرآورش، انتقال، توزیع و مصرف گاز طبیعی در قالب ارایه مقالات علمی پژوهشی است. به همین منظور، شرکت ملی گاز ایران در نظر دارد به منظور ارتقای کنفرانس مذکور در مقایسه با کنفرانس های قبلی، رویدادهایی از قبیل نمایشگاه و فن بازار بین المللی گاز و هم‌اندیشی جوانان صنعت گاز جهان را در حاشیه این کنفرانس برگزار کند. اتحادیه بین المللی گاز (IGU) به عنوان تخصصی‌ترین سازمان مرتبط با صنعت گاز در سطح جهان بیش از 8 دهه است که تأسیس شده و 90 کشور جهان در آن عضویت دارند.
این اتحادیه با همکاری کشورهای عضو، دو رویداد بزرگ شامل کنگره‌های جهانی گاز (WGCs) و کنفرانس علمی- پژوهشی گاز (IGRCs) را در سطح جهان برگزار می کند، ضمن آن که تاکنون 26 دوره کنگره جهانی گاز و پانزده دوره کنفرانس علمی- پژوهشی این اتحادیه برگزار شده است. گفتنی است، کنفرانس های IGRC از معتبرترین همایش‌های بین‌المللی در زمینه نفت و گاز به شمار می روند که هر سه سال یکبار در یکی از 90 کشور عضو اتحادیه برگزار می شود.
از سال 1980 تاکنون، 15 دوره از این کنفرانس در کشورهایی واقع در بخش های مختلف جهان برگزار شده که 5 مورد آن در اروپا، 7 مورد در آمریکای شمالی، یک مورد در آمریکای جنوبی، دو مورد در آسیای شرقی (کره و ژاپن) بوده و تا به حال کشورهای واقع در منطقه آسیای غربی و خاورمیانه میزبان این کنفرانس نبوده‌اند.
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید