PSB is being developed by Pooya Paridel.
صفحه اصلي نشريه خبري مديريت شركت ملي گاز ايران
مرکز کالیبراسیون مرجع
دوره های آموزشی و همایشها


     1393/6/26

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شركت پالايش گاز ايلام - سال 1393

شرکت پالایش گاز ایلام در نظر دارد اجرای پروژه پژوهشی اشاره شده در تیتر فراخوان و توضیحات در متن کامل، مطابق نظام نامه ی جدید پژوهش و فناوری و نوآوری وزارت نفت به مجری سطح دوم (قطب های پژوهشی) واجد شرایط از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دارای مجوز فعالیت پژوهشی از مراجع قانونی (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت) که گواهی نامه قطب پژوهشی در زمینه‌ی مورد نظر را از دبیرخانه‌ی شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند، واگذار نماید.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

پيوست يك  پيوست دو  پيوست سه  پيوست پنج  پيوست چهار - تغييرات 930624متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> چهارمين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: مديريت کربن در شرکت ملي گاز ايران، ضرورت‌ها و اقدامات پژوهشي انجام شده

برای مشاهده و دریافت پوستر با کیفیت بالا، کلیک کنید
برای دریافت پوستر با کیفیت بالا، بر روی تصویر کلیک کنید.
برای اطلاعات بیشتر بر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> دکتر پاک‌سرشت: تحقق صرفه‌جويي اقتصادي و حفظ محيط زيست با توسعه کاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: از طریق توسعه کاربرد انرژی های تجدید پذیر در مناطقی که امکان استفاده از این انرژی ها وجود دارد علاوه بر تحقق صرفه جویی اقتصادی شاهد حفظ محیط زیست نیز خواهیم بود.
به گزارش امور پژوهش شرکت ملی گاز ایران، دکتر سعید پاک سرشت در حاشیه سومین سمینار علمی مدیریت پژوهش و فناوری که با محوریت توسعه کاربرد انرژی های تجدید پذیر در حوزه گازرسانی صبح روز دوشنبه 20 مرداد ماه در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، گفت: افزایش مصرف سوخت های فسیلی و انتقال آن به مناطق دوردست یکی از چالش های مهم در کشور است و این مساله موجب شد که استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر نظیر خورشید و زمین در تامین انرژی مورد نیاز جهت گرمایش و آب گرم مصرفی خانگی مورد توجه قرار گیرد.
وی استفاده از انرژی های تجدید پذیر را در کاهش هزینه های قابل توجه انتقال سوخت های فسیلی و همچنین حفظ محیط زیست بسیار موثر دانست و افزود: با توجه به اینکه شرکت ملی گاز ایران تامین کننده 70 درصد انرژی کشور است، بنابراین حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی در زمینه استفاده از انرژی تجدید پذیر در مناطقی که استفاده از گاز در آن مناطق مقرون به صرفه نیست مورد توجه قرار گرفته است.
ادامه مطلب به همراه فایل ارائه‌ی سخنرانان محترم را با کلیک بر روی «متن کامل» مشاهده کنید.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> سومين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: توسعه كاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير در حوزه گازرساني

برای مشاهده تصویر بزرگترکلیک کنید
برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>حمايت از پايان‌نامه‌ها>فهرست اولويت‌ها> فهرست الويت‌هاي حمايت از پايان‌نامه‌ها

مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران به منظور حفظ ارتباط دانشگاه و صنعت و جهت دهی پژوهش های دانشگاهی به سمت موضوعات مورد نظر صنعت گاز، از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که مرتبط با این صنعت باشد، حمایت می نماید. این حمایت شامل همکاران شاغل در شرکت و سایر دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور می باشد.

بدینوسیله فهرست موضوعات مورد نظر این مدیریت برای حمایت از پایان نامه ها اعلام می گردد.

شایان ذکر است عنوان‌های پیشنهادی در قالب پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد / دکتری بوده و ماهیت هر موضوع می‌تواند شامل چند عنوان باشد. در صورت هرگونه ابهام می‌توانید با شماره‌ی زیر تماس حاصل فرمایید:

 • امور پژوهش، توسعه و فناوری 81315650-021  از ساعت 14 تا 16
 • امور پژوهش و توسعه‌ی منابع انسانی 81315751-021
عنوان‌های پیشنهادی پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد / دکتری سال 1393لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> بررسي راه‌هاي عملي کاهش بوي مرکاپتان ميعانات گازي شرکت پالايش گاز ايلام

شرکت پالایش گاز ایلام در نظر دارد اجرای پروژه پژوهشی اشاره شده در تیتر فراخوان و توضیحات در متن کامل، مطابق نظام نامه ی جدید پژوهش و فناوری و نوآوری وزارت نفت به مجری سطح دوم (قطب های پژوهشی) واجد شرایط از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دارای مجوز فعالیت پژوهشی از مراجع قانونی (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت) که گواهی نامه قطب پژوهشی در زمینه‌ی مورد نظر را از دبیرخانه‌ی شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند، واگذار نماید.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: با اجرای پروژه پژوهشی «طراحی و ساخت سیستم کنترل دما برای گرمکن‌ها در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز» حدود 70 درصد میزان مصرف گاز گرمکن‌های ایستگاههای تقلیل فشار گاز کاهش یافته است.
برای توضیحات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پروژه پژوهشي «سنجش بازخورد فعاليت‌هاي اطلاع‌رساني روابط عمومي شركت ملي گاز ايران طي سالهاي 92-1390»

مديريت پژوهش و فناوري و روابط عمومي شركت ملي گاز ايران در نظر دارند پروژه پژوهشي «سنجش بازخورد فعاليت‌هاي اطلاع‌رساني روابط عمومي شركت ملي گاز ايران (طي سالهاي 92-1390)» را  اجرا نمايند. لذا از تمامی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی که دارای مجوز اجراي پروژه هاي پژوهشي از مراکز قانونی هستند، دعوت به ارائه پيشنهاد پروژه (پروپوزال) می نماید.
برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک «متن کامل» کلیک کنید.

Public Relations RFPمتن كامل

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان اولويت‌هاي پژوهشي 3-93 شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت دار خود با عنوان «بررسی فرهنگ سازمانی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری سطح دوم  واجد شرایط از دانشگاه‌ها و یا مراکز پژوهشی دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانونی که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند واگذار نماید. از علاقمندان دعوت می‌شود RFP پروژه را از «اینجا» دریافت نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شرکت گاز استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان مجدد اولويت‌هاي پژوهشي 2-93 شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت دار خود با عنوان «تعیین روش‌ها و تکنیک‌های تبلیغات برون سازمانی واحد روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری سطح دوم  واجد شرایط از دانشگاه‌ها و یا مراکز پژوهشی دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانونی که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند واگذار نماید. از علاقمندان دعوت می‌شود RFP پروژه را از «اینجا» دریافت نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شرکت گاز استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي

سعيد پاك سرشت، مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايرانمدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از طراحی پایه واحد بازیافت گوگرد (SRU) بدون لایسنس خارجی و با تکیه بر دانش داخلی خبر داد.
دکتر پاک سرشت اظهار داشت: هم اکنون طراحی پایه برای احداث واحد بازیافت گوگرد در پالایشگاه بیدبلند، توسط پژوهشگاه صنعت نفت و با نظارت و کارفرمایی مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران و یک شرکت مهندسی ناظر انجام شده است. وی افزود: بر پایه این مطالعات واحد طراحی شده برای پالایشگاه بیدبلند ظرفیت تولید ١٢٠ تن و افزایش ظرفیت تا ١٦٠ تن گوگرد در روز را دارد.
شرح بيشتر اين گزارش را با كليك بر «متن كامل» بخوانيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران

هفتاد و پنجمين نشست شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران در روز شنبه هفدهم خردادماه 1393 در محل ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران و به رياست جناب آقاي مهندس عراقي، معاون محترم وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران برگزار گرديد. در اين جلسه موارد زير مورد بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد:

 • بررسي موضوع تأمين اعتبار طرح تحقيقاتي «افزايش راندمان تجهيزات مصرف‌كننده گاز طبيعي از ديدگاه انرژي در بخش خانگي»
 • جمع‌بندي و اخذ تصميم نهايي در خصوص پروژه پيشنهادي «ارزيابي وضعيت ايستگاه‌هاي اندازه‌گيري موردنظر شركت ملي گاز ايران، جمعاً 300 نقطه اندازه‌گيري»
 • جمع‌بندي و اخذ تصميم نهايي در خصوص اجراي پروژه پيشنهادي «طراحي و ساخت دستگاه راديوگرافي ديجيتال خطوط انتقال گاز با استفاده از فناوري‌هاي نوين»
 • بررسي و تصميم‌گيري در خصوص پروژه پيشنهادي «تدوين دانش فني، طراحي، ساخت و تست ميداني توپك‌هاي هوشمند HR-TFI و EGP براي خطوط لوله 30 اينچ»

براي اطلاعات بيشتر بر روي «متن كامل» كليك فرماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند

بازدید وزیر نفت و همراهان از پارک علمی و فناوری پردیس - عکس از شانا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر نفت روز سه شنبه 3 تیر با هدف آشنایی با توانمندی‌ها وظرفیت‌های پارک علم و فناوری پردیس در صدر هیئتی از این مرکز علمی و پژوهشی  بازدید کردند.
در این بازدید، معاونان وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیر پژوهش و فناوری این شرکت و همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان تهران وزیر نفت را همراهی ‌می کردند.
مهندس زنگنه با استقبال از ورود شرکتهای دانش بنیان به حوزه های مورد نیاز وزارت نفت، اضافه نمود که  با بررسی های صورت گرفته در وزارت نفت به تامین 10 گروه کالایی نیازمند هستیم  و شرکت های دانش بنیان می توانند با دریافت اطلاعات مربوط به آن ها، مجریان هر طرح را شناسایی و نسبت به تولید محصول مورد نیاز در فرصت تعیین شده اقدام کنند.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس ابراهيم خليلي، برنده‌ي جايزه «متخصص جوان» اتحاديه بين‌المللي گاز IGU

مهندس ابراهیم خلیلی رییس امور پژوهش شرکت گازاستان چهار محال و بختیاری جهت دریافت جایزه دربخش متخصصین جوان ازطرف اتحادیه بین المللی گاز IGU انتخاب شد.
لازم به ذكر است كه كنفرانس پژوهشي اين اتحاديه موسوم به IGRC، در اواخر شهريورماه سال جاري در كشور دانمارك و با حضور جمع كثيري از كارشناسان و مديران از كشورهاي مختلف جهان برگزار خواهد گرديد.
مديريت پژوهش و فناوري اين موفقيت را خدمت جناب آقاي خليلي و تمامي همكاران پژوهشي شركت تبريك عرض مي‌نمايد.
براي اطلاعات بيشتر در اين مورد روي «متن كامل» كليك فرماييد.

متن كاملنظراتنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> تسليت به دو تن از همکاران پژوهشي

دو تن از همکاران پژوهشگر شرکت ملی گاز ایران در غم از دست دادن پدر سوگوار شدند. مدیریت پژوهش و فناوری در پیام های جداگانه ای، این دو اتفاق ناگوار را تسلیت گفت.
 


«بازگشت همه به سوی اوست»

جناب آقای مهندس قیومی

با کمال تاسف و تاثر، مصیبت فقدان پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسآلت می نماییم.

مدیریت پژوهش و فناوری
شرکت ملی گاز ایران


«بازگشت همه به سوی اوست»

سرکار خانم مهندس اسماعیل زایی
رییس محترم امور پژوهش شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان

با کمال تاسف و تاثر، مصیبت فقدان پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسآلت می نماییم.

مدیریت پژوهش و فناوری
شرکت ملی گاز ایران

لينك مطلبنظراتارسال به دوستاننسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شرکت گاز استان آذربايجان غربي - تعيين شاخص‌هاي کنترل کيفي در طول بهره‌برداري جهت تعيين طول عمر باقيمانده شبکه‎‌هاي گازرساني فولادي

شرکت گاز استان آذربایجان غربی در نظر دارد پروژه‌ی پژوهشی با عنوان «تعیین شاخص‌های کنترل کیفی در طول بهره‌برداری جهت تعیین طول عمر باقیمانده شبکه‎‌های گازرسانی فولادی» و با شرح پیوست را پس از اخذ پروپوزال و بررسی فنی و مالی و انتخاب پروپوزال برتر، اجرا نماید.
لذا خواهشمند است پيشنهاددهندگان پس از دريافت فرم‌هاي پرسشنامه پيشنهاد پروژه پژوهشي (6 صفحه اي) از «اینجا» و تكميل دقيق آن حداكثر تا تاريخ سی‌ام تیرماه 1393 از طريق پست سفارشي به امور پژوهش اين شركت ارسال نمايند.

فایل شرح کلی پروژهلينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>واحدهاي زير مجموعه>مرکز آمار و اطلاع رساني>نشريه خبري>آرشیو نشریه - سال 1393> نشريه خبري مديريت پژوهش و فناوري - شماره 108 - خردادماه 1393

نشریه خبری مدیریت پژوهش و فناوری - خردادماه ۱۳۹۳ - شماره 108

در اين شماره مي‌خوانيد:

 • امضاي دو تفاهم‌نامه سه‌جانبه ساخت و بومي‌سازي آنتي‌فوم پايه‌ي سيليكوني
 • برگزاري سي و دومين نشست شوراي مشترك پژوهشي با پژوهشگاه صنعت نفت
 • معرفي عملكرد و دستاوردهاي پژوهشي غرفه اختصاصي مديريت پژوهش و فناوري در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي
 • انعقاد پروژه پژوهشي جهت «تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي (JHA) در شركت پالايش گاز ايلام» با پژوهشكده سلامت صنعت نفت

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت معمولي

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت بالا

مشاهده نشريه با فرمت الكترونيكي

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>واحدهاي زير مجموعه>مرکز آمار و اطلاع رساني>نشريه خبري>آرشیو نشریه - سال 1393> نشريه خبري مديريت پژوهش و فناوري - شماره 107 - اردیبهشت‌ماه 1393

نشریه خبری مدیریت پژوهش و فناوری - اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ - شماره 107

در اين شماره مي‌خوانيد:

 • گزارش نهمين گردهمايي مسؤولین پژوهش و فناوري شركت ملی گاز ایران
 • ابلاغ آيين‌نامه اجراي طرح اينترشيب در شركت ملي گاز ایران
 • گزارش پروژه‌ی خاتمه یافته طراحی و ساخت دستگاه هوشمند تست نشتی و مقاومت لوله گاز و ارائه‌ی 10 دستگاه نمونه صنعتی به صورت پایلوت در شرکت گاز استان تهران
 • برگزاری سخنرانی علمی با موضوع آشنايی با داده‌كاوی و کاربردهای آن در کسب و کار شرکت گاز استان آذربایجان شرقی

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت معمولي

مشاهده نشريه با فرمت الكترونيكي

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس عراقي: پژوهش بايد منجر به خلق ثروت شود

نهمین همایش مسئولان پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از صبح دوم اردیبهشت با سخنان مهندس عراقی، مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران آغاز و به مدت دو روز در مشهد مقدس برگزار شد. در حاشیه این همایش نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان و مدیران شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز مانند شرکت‌های پالایش گاز و ذخیره‌سازی، شرکت انتقال و مهندسی و توسعه گاز برگزار گردید. همچنین در این همایش دو روزه طرح‌های پژوهشی صنعت گاز مانند تهیه مدل جامع هیدرولیکی شبکه ای خطوط انتقال گاز، طرح افزایش راندمان خطوط انتقال گاز، بررسی و بکارگیری تکنولوژی‌های نوین در تجهیزات و فرایندهای عملیاتی پالایشگاه‌ها و تاسیسات تقویت فشار به منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شرکت مجتمع پالايش گاز پارس جنوبي - ارديبهشت‌ 1393

چهار مورد فراخوان پژوهشی شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی به شرح زیر اعلام شد. مجریان واجدین شرایط، از جمله  مراکز علمی تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های صنعتی ضمن مطالعه فراخوان و دریافت فرم پیشنهاد پروژه‌ی پژوهشی، می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی مراجعه نمایند.

 1. امكان سنجي مركاپتان زدايي همزمان با نم‌زدايي از جريان گاز مايع با استفاده از جاذب‌هاي نانو ساختار جهت كاهش توتال سولفور پروپان به كمتر از 10 ppm و بوتان به كمتر از ppm 30 بر اساس معيار بازار جهاني LPG و نيز آب به زير ppm 1 در پالايشگاه پنجم  (RFP)
 2. بررسي مشكلات خوردگي واحد تصفيه گاز اتان با استفاده از آمين نوع دوم (DEA) در پالايشگاه سوم و پنجم مجتمع گاز پارس جنوبي و ارائه راهكار عملياتي جهت كنترل آن  (RFP)
 3. تضمين كيفيت، استحكام و بررسي ترك در فونداسيون سازه‌هاي مرتفع پالايشگاه اول  (RFP)
 4. تدوين استراتژي و نقشه‌ی راه پژوهش در شركت مجتمع گاز پارس جنوبي (RFP)
لينك مطلبنسخه قابل چاپ

گزارش عملكرد


ساير مطالب

 • چهارمين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: مديريت کربن در شرکت ملي گاز ايران، ضرورت‌ها و اقدامات پژوهشي انجام شده
 • دکتر پاک‌سرشت: تحقق صرفه‌جويي اقتصادي و حفظ محيط زيست با توسعه کاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير
 • سومين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: توسعه كاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير در حوزه گازرساني
 • کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه
 • براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي
 • هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران
 • مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند
 • مهندس ابراهيم خليلي، برنده‌ي جايزه «متخصص جوان» اتحاديه بين‌المللي گاز IGU
 • تسليت به دو تن از همکاران پژوهشي
 • مهندس عراقي: پژوهش بايد منجر به خلق ثروت شود
 • نهمين گردهمايي مسؤولين پژوهشي شركت ملي گاز ايران
 • وزير نفت در پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري: بخش بالادستي و افزايش بازيافت اولويت پژوهشي صنعت نفت است
 • ثبت اختراع «برد کنترل دستگاه يخ ساز توسط ميکروکنترلر» توسط شركت پالايش گاز سرخون و قشم
 • برگزاري بيست و يکمين جلسه شوراي انرژي کارآمد، تجديدپذير و محيط زيست صنعت نفت با حضور مديرعامل
 • بيستم اسفندماه، پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت
 • دکتر پاک‌سرشت: فعاليت هاي پژوهشي در صنعت گاز با کمک دانشگاه ها منجر به خلق ثروت مي شود
 •  اعضاي جديد شوراي هماهنگي و برنامه ريزي پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران
 • طراحي موفقيت‌آميز پايه واحد بازيافت گوگرد (SRU) پالايشگاه گاز بيدبلند
 • مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران، عضو اصلي هيأت مديره انجمن مديريت فناوري
 • حضور فعال شركت ملي گاز ايران در يازدهمين كنفرانس بين‌المللي مديريت
 • اجراي طرح پايلوت پياده‌سازي استاندارد معاينه فني موتورخانه‌ها در ساختمان‌هاي دولتي شهر تهران
 • اولين نشست هم‌انديشي رؤساي پژوهش شرکت‌هاي گاز استاني به ميزباني شرکت گاز استان قزوين
 • سمينار علمي پژوهشي - توپک هوشمند MFL براي خطوط لوله 30 اينچ / سامانه شناسايي فعال و از راه دور نشت گاز در خطوط انتقال
 • اولين نشست كميته راهبري طرح پژوهشي «بومي سازي دانش فني طراحي و ساخت پيگهاي هوشمند براي خطوط لوله نفت و گاز»
 • پروژه پژوهشي روي «سامانه شناسايي فعال و از راه دور نشت گاز توسط اسپکتروسکوپي جذبي ليزري»


 • بازديدكنندگان:320,686کليه حقوق اين سايت متعلق به مديريت پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران مي باشد / خرداد 1387