PSB is being developed by Pooya Paridel.
صفحه اصلي نشريه خبري مديريت شركت ملي گاز ايران
مرکز کالیبراسیون مرجع
دوره های آموزشی و همایشها


     1394/6/9

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> فراخوان پژوهشي شرکت مجتمع پالايش گاز پارس جنوبي - ارديبهشت‌ 1394

بدین وسیله به اطلاع  کلیه دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور می رساند شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی در نظر دارد جهت اجرای سه عنوان از پروژه های پژوهشی خود مجری مناسب انتخاب نماید.

 1. ارزيابي فرهنگ ايمني در مجتمع گاز پارس جنوبي و ارائه راهكارهاي بهبود آن (RFP)
 2. اصلاح عملكرد و بهينه سازي چند منظوره سيكل سرمايش واحد 107 پالايشگاه چهارم   (RFP)
 3. طراحي و ساخت دستگاه شستشوي التراسونيك مبدل هاي حرارتي و تجهيزات مكانيكي (RFP)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی مراجعه نمایید.

 دانلود فرم پرسشنامه پيشنهاد پروژه پژوهشي

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>واحدهاي زير مجموعه>مرکز آمار و اطلاع رساني>نشريه خبري>آرشیو نشریه - سال 1393> نشريه خبري مديريت پژوهش و فناوري - شماره 113 - دي‌ماه 1393

نشریه خبری مدیریت پژوهش و فناوری - دي‌ماه ۱۳۹۳ - شماره 113

در اين شماره مي‌خوانيد:

 • معرفي و تجليل از برترين‌هاي صنعت گاز در حوزه‌ي پژوهش و فناوري در ششمين جشنواره پژوهش و فناوري وزارت نفت
 • طراحي تجهيزات خاص فرآيند بازيافت گوگرد (SRU) براي اولين بار در كشور
 • مدير پژوهش و فناوري: مقاوم‌سازي شبكه‌ي توزيع گاز با همكاري مراكز علمي
 • اجراي 47 پروژه‌ي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي شبكه در شركت گاز استان تهران

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت معمولي

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت بالا

مشاهده نشريه با فرمت الكترونيكي

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> معرفي و تجليل از برترين‌هاي صنعت گاز در ششمين جشنواره پژوهش و فناوري وزارت نفت

ششمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت، عصر روز چهارشنبه ١٧ دی ماه با حضور وزیر علوم، وزیر نفت، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از محققان و پژوهشگران در محل مرکز همایش های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد. در اين همايش از شرکت ملی گاز ایران، سیدایمان پیش بین به عنوان رئیس پژوهش و فناوری برتر، محبوبه طاهری به عنوان کارشناس پژوهشی برتر و پروژه «طراحی مفهومی و پایه و تهیه اسناد مناقصه واحد بازیافت گوگرد پالایشگاه گاز بیدبلند» به عنوان پروژه برتر فنی انتخاب شد.  

آقاي سيدايمان پيش‌بين خانم اعظم مينابي آقاي گلي محبوبه طاهري
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> هفتمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: ارائه‌ي گزارش مأموريت كارگروه‌هاي منتخب اتحاديه بين‌المللي گاز IGU

پوستر هفتمين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري
چهارشنبه، 24 دي‌ماه 1393، سالن شهيدرجايي برج گاز
ثبت‌نام با تلفن 81315673 ، فكس 81315682

براي دريافت فايل پوستر با كيفيت مناسب، روي اين متن كليك كنيد.

برنامه و زمانبندي هفتمين سمينار علمي مديريتلينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شركت گاز استان زنجان - ارزيابي عوامل شيميايي محيط كار كاركنان شركت گاز استان زنجان به منظور ارائه راهكارهاي كنترلي

شركت گاز استان زنجان در نظر دارد پروژه پژوهشي مورد نياز با عنوان «ارزيابي عوامل شيميايي محيط كار كاركنان شركت گاز استان زنجان به منظور ارائه راهكارهاي كنترلي» را براساس نظام‌نامه پژوهش، فناوري و نوآوري وزارت نفت، به مجري واجد شرايط  واگذار نمايد. براي مشاهده فراخوان روي «متن كامل» كليك نماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> انجام بيش از 200 پروژه پژوهشي با همکاري مراکز صنعتي و دانشگاهي در شرکت پالايش گاز بيد بلند

مديرعامل شركت پالايش گاز بيدبلند با بيان اين مطلب اضافه كرد كه با پایه قرار دادن مبانی علمی و پژوهش محور در اين پالايشگاه، هدف ارتقاي توانمندی تکنولوژیک، ارتقاي راندمان سیستم های کنترل، ارتقاي توانمندی در زمینه طراحی ومهندسی پالایشگاه و احداث واحدهای جدید از جمله واحد SRU با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و واحد پژوهش ستاد شرکت ملی گاز و شناسائی محصولات جدید و طرح‌های کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و مدیریت ریسک و بحران قرار داده شده است.
ادامه مطلب را با كليك بر روي «متن كامل» بخوانيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> اجراي 47 پروژه‌ي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي شبكه در شركت گاز استان تهران

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با اشاره به اینکه هم اکنون  ٤٧ پروژه پژوهشی در حوزه مقاوم‌سازی شبکه گاز این استان تعریف شده و در حال اجراست، افزود: مقاوم‌سازی شبکه‌های زیرزمینی گاز و شیرهای گاز پیاده‌رو برخی از اهداف این پروژه‌ها است. حسین‌نیا به همکاری شرکت گاز استان تهران با «پژوهشگاه بین المللی زلزله و مهندسی زلزله» نيز اشاره كرد و افزود: با تعریف پروژه‌ای با همکاری این پژوهشگاه، شیوه‌ي مقاوم کردن علمک‌های گاز که به دیوار تکیه کرده‌اند بررسی و نتایج آن در حال استفاده است. طی ٥ سال اخیر که شرکت گاز استان تهران از طرف شرکت ملی گاز ایران به عنوان قطب مقاوم‌سازی تعیین شده، خوشبختانه فعالیتهای خوبی در این زمینه انجام شده است.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>واحدهاي زير مجموعه>مرکز آمار و اطلاع رساني>نشريه خبري>آرشیو نشریه - سال 1393> نشريه خبري مديريت پژوهش و فناوري - شماره 112 - آبان 1393

نشریه خبری مدیریت پژوهش و فناوری - آبان‌ماه ۱۳۹۳ - شماره 112

در اين شماره مي‌خوانيد:

 • انتصاب مسؤول دبيرخانه شركت ملي گاز ايران در اتحاديه بين المللي گاز IGU
 • انتصاب مسؤول اقدامات اجرايي شركت ملي گاز ايران در اتحاديه بين‌المللي گاز IGU
 • افزايش 30 درصدي راندمان توليد محصولات كشاورزي با استفاده از گوگرد
 • ضرورت مديريت انتشار گازهاي گلخانه‌اي در صنعت گاز، همسو با تعهدات جهاني و وظايف ملي

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت معمولي

مشاهده نشريه با فرمت الكترونيكي

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> افزايش 30 درصدي توليد محصولات کشاورزي با استفاده از گوگرد

مدیر پژوهش و فناوری، از افزایش ٣٠ درصدی راندمان تولید محصولات کشاورزی با استفاده از گوگرد خبر داد و گفت: استفاده از گوگرد در خاکهای کشاورزی شرایط جذب عناصر فسفر، آهن، روی و منگنز و دیگر عناصر تثبیت شده در خاک را نیز فراهم می کند.
دکتر سعید پاک سرشت در ششمین سمینار علمی مدیریت و پژوهش و فناوری که شنبه یکم آذر ماه برگزار شد، با اشاره به اینکه به دلیل آهکی بودن اقلیمهای کشاورزی ایران لازم است مقدار گوگرد بیشتری برای اصلاح خاک استفاده شود، افزود: خاکهای کشاورزی در  ایران از PH قلیایی برخوردار است و  یکی از کاربردهای گوگرد می تواند اصلاح PH خاک باشد و افزایش برداشت از مواد مغذی خاک را فراهم کند.
براي دريافت جزئيات بيشتر از اين سخنراني، روي «متن كامل» كليك كنيد.  

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> گزارشي از اقدامات پژوهشي انجام شده در حوزه‌ي ذخيره‌سازي زيرزميني گاز طبيعي

ايران به عنوان دومين (و به روايتي اولين) كشور دارنده‌ي منابع گاز طبيعي در جهان، يكي از كشورهاي بالقوه در زمينه تأمين انرژي پاك در منطقه است. از طرفي با رُشد روزافزون مصرف انرژي بخش خانگي و سهم بالاي گاز طبيعي در سبد انرژي كشور و هزينه‌هاي بالاي توسعه منابع توليد، پالايش و انتقال و همچنين ضرورت ايجاد امنيت در عرضه و كاهش ريسك عملياتي، ذخيره‌سازي زير زميني گاز طبيعي ضرورتي اجتناب‌ناپذير مي‌باشد. بر اين اساس مي‌بايست با انجام تحقيق و مطالعه، ميادين مناسب ذخيره‌سازي گاز شناسايي و معرفي گردند.
در اين راستا مديريت پژوهش و فنآوري شركت ملي گاز ايران با همكاري شركت ذخيره‌سازي گاز طبيعي، طرحهاي پژوهشي و پايان نامه‌هاي دانشجويي متعددي را  تعريف و اجرا نموده است. براي دستيابي به اطلاعات بيشتر در اين مورد، روي «متن كامل» كليك كنيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> ضرورت مديريت انتشار گازهاي گلخانه‌اي در صنعت گاز، همسو با تعهدات جهاني و وظايف ملي

عسلويهدکتر سعید پاک سرشت، مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران، با اشاره به ضرورت مدیریت انتشار گازهای گلخانه‌ای ضرورت‌هاي موجود در آئین‌نامه‌ي اجرايی کنوانسیون تغییرات آب و هوا و پروتکل کیوتو، مبنی بر آموزش و تحقیقات در زمینه موضوعات تغییر آب و هوايی، توضيحاتي را درباره‌ي كارهاي انجام شده در این مدیریت از سال 88 تاكنون ارائه نمود.
متن كامل سخنان ايشان را با كليك بر روي «متن كامل» بخوانيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> صدور احكام مسؤولين مرتبط با اتحاديه بين المللي گاز (IGU)

آقاي دكتر پاك‌سرشت طي دو حكم جداگانه مسؤولين مرتبط با اتحاديه بين‌المللي گاز (IGU) را تعيين كردند. طي اين احكام آقاي مصطفي سپهريان به عنوان مسؤول دبيرخانه‌ي شركت ملي گاز ايران در اتحاديه بين‌المللي گاز (IGU) معرفی شدند. همچنين آقاي هدايت اميدوار مسؤوليت اقدامات اجرايي  شركت ملي گاز ايران در اتحاديه بين‌المللي گاز (IGU) را عهده‌دار گرديدند.

براي مشاهده احكام فوق، روي «متن كامل» كليك نماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> ششمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: كاربرد گوگرد توليدي پالايشگاه‌هاي گاز در بخش كشاورزي


شنبه، اول آذرماه 1393، سالن شهيدرجايي برج گاز
ثبت‌نام با تلفن 81315673 ، فكس 81315682

براي دريافت فايل پوستر با كيفيت بالا، روي اين متن كليك كنيد.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مديريت كربن در شركت ملي گاز ايران: ضرورت‌ها و اقدامات انجام شده

تعدادي از اقدامات پژوهشي شركت ملي گاز ايران در حوزه‌ي مديريت كربن در قالب يكي از سمينارهاي مديريت پژوهش و فناوري با عنوان «مديريت كربن در شركت ملي گاز ايران: ضرورتها و اقدامات پژوهشي انجام شده» در تاريخ 18 شهريورماه 1393 و با دعوت از مسؤولين و كارشناسان ذيربط در سطح وزارت نفت و ساير سازمانهاي مرتبط ارائه گرديد.
گزارشي از اين سمينار و همچنين اطلاعات بيشتر را با كليك بر روي «متن كامل» مشاهده نماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان منطقه 6 عمليات انتقال گاز - امكان سنجي، طراحي و ساخت تجهيز اندازه‌گيري جريان الكتريكي در خطوط لوله زيرزميني

شركت انتقال گاز ايران (منطقه شش عمليات انتقال گاز) در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز خود با عنوان «امكان سنجي، طراحي و ساخت تجهيز اندازه گيري جريان الكتريكي در خطوط لوله زيرزميني» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، و بر اساس RFP پيوست،  به مجری واجد شرایط از دانشگاه ها، مراکز علمي و شركتهاي مشاور دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی و آزمايشگاهي واگذار نماید.
براي اطلاعات بيشتر روي «متن كامل» كليك نماييد.

نياز پژوهشي - RFPمتن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مقام‌سازي شبکه توزيع گاز كشور با همكاري مراكز علمي معتبر

سعيد پاك سرشت، مديري پژوهش و فناوريمدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از  عملیاتی شدن مقاوم سازی شبکه توزیع گاز و بررسی حوادث ناشی از وقوع زلزله با همکاری مراکز علمی معتبر داخلی و خارجی خبر داد. 
دکتر سعید پاک سرشت روز دوشنبه، ٢٨ مهرماه، در پنجمین همایش علمی مدیریت پژوهش و فناوری که به منظور معرفی دستاوردهای پروژه های پژوهشی در حوزه مقاوم‌سازی برگزار شد، مطالبي را بيان داشت كه مي‌توانيد با كليك بر روي «متن كامل» از آن آگاه گرديد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> نسخه‌ي 2.10.1 نرم افزار GPNS تهيه و عرضه شد

مهندس حميد بنياديكي از ماموريت‌هاي مهم و حياتي شركت ملي گاز ايران توسعة پايدار شبكه انتقال گاز متناسب با نيازهاي فعلي و آتي مصرف كنندگان در سطح كشور مي‌باشد كه در همين راستا راهبري اين شبكه بزرگ و پيچيده در زمان‌هاي پر مصرف به خصوص فصل زمستان الزاميست.
حميد بنياد رئيس امور پژوهش، توسعه و فناوري در اين خصوص گفت: با توجه به طيف وسيع پارامترهاي تأثيرگذار در برنامه‌هاي توسعه‌اي و راهبري شبكه بزرگ انتقال گاز كشور، استفاده از ابزارهاي پيشرفته نرم‌افزاري جهت مديريت اطلاعات و شبيه سازي وضعيت شبكه ضروري به نظر مي‌رسد.
ايشان تصريح نمود، در حال حاضر آخرين نسخة نرم‌افزار GPNS با قابليت‌ها و امكاناتي به مراتب بيشتر از نسخة اولية آن تهيه و در اختيار بخشي از كاربران از جمله مديريت‌هاي برنامه ريزي و ديسپچينگ شركت ملي گاز ايران قرار گرفته است.
اطلاعات بيشتر را با كليك بر روي «متن كامل» ببينيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت - 17 دي 1393

جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت در روز چهارشنبه 17 دي‌ماه 1393 در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شده و در اين روز از برگزيدگان جشنواره توسط مقام عالي وزارت، تقدير مي‌گردد.
بنابراين در نظر است افراد شاخص در زمينه‌هاي «روساي پژوهش و فناوري برتر»، «كارشناس پژوهشي برتر»، «فناور برتر»، «پژوهشگر برتر» ، «پروژه پژوهشي فني برتر» و «واحد پژوهش و فناوري برتر» به كميته برگزاري و هيات داوري مستقل جشنواره در معاونت محترم پژوهش و فناوري وزارت نفت معرفي گردند. به همين منظور نسخه‌هاي الكترونيكي دستورالعمل‌ها و فرم‌هاي مربوط به اين جشنواره در اين نشاني در دسترس قرارداده شده‌اند.
از تمامي پژوهشگران و اركان پژوهشي مرتبط خواهشمنديم پس از مطالعه‌ي دقيق اين دستورالعمل‌ها، نسبت به تكميل فرم‌هاي مربوطه اقدام و مراتب را به همراه مستندات و مدارك مثبت، حداكثر تا پايان وقت اداري روز دوشنبه 19 آبان‌ماه 1393 به اين مديريت ارسال نمايند. در اين خصوص موارد ذيل مورد تاكيد مي‌باشد:

 • بازه زماني موردنظر جهت تكميل اطلاعات فرمهاي مربوطه از 92/1/1 الي 92/12/29 مي‌باشد.
 • افراد نامزد احراز عناوين رئيس يا كارشناس برتر پژوهشي، لازم است در مقابل اين سمت ها اشتغال به كار داشته باشند.
 • افراد نامزد احراز عنوان پژوهشگر برتر، نبايد در واحدهاي پژوهشي تابعه شاغل باشند.
 • با توجه به محدوديت زماني، به فرم هاي ناقص و مداركي كه پس از تاريخ 93/8/19، دريافت شوند ترتيب اثر داده نخواهد شد.
 • به منظور پاسخگويي به سوالات و ابهامات در اين خصوص شماره تلفن 81315534-021 در ساعت‌هاي اداري پاسخگو مي‌باشد.
 • براي مشاهده و دريافت دستورالعمل‌ها و فرم‌هاي اين جشنواره بر روي «متن كامل» كليك كنيد و يا از منوي «دستورالعمل‌ها و فرم‌ها» استفاده نماييد.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> گام نهايي ايران براي بهره‌برداري از توربين ملي

مدیر پژوهش و فناوری گفت: توربین ملی به عنوان یکی از پروژه‌های کاربردی و مورد نیاز صنعت گاز با انجام تست نهایی تا پایان مهرماه به بهره‌برداری مي‌رسد.
سعید پاک‌سرشت اظهار کرد: برای داخلی‌سازی این توربین، ٦ مرحله تست هدف‌گذاری شده بود که هم اکنون مرحله پنجم آن که مربوط به محفظه احتراق HOT SECTION توربین بود براساس طراحی و ساخت زنجیره تأمین داخلی انجام شده است. 
ادامه‌ي خبر را با كليك بر «متن كامل» بخوانيد.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> پنجمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: معرفي دستاوردهاي پروژه‌‎هاي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي


دوشنبه 28 مهرماه 1393، سالن شهيدرجايي برج گاز
ثبت‌نام با تلفن 81315673 ، فكس 81315682

متن كاملنسخه قابل چاپ

گزارش عملكرد


ساير مطالب

 • فراخوان پژوهشي شرکت مجتمع پالايش گاز پارس جنوبي - ارديبهشت‌ 1394
 • معرفي و تجليل از برترين‌هاي صنعت گاز در ششمين جشنواره پژوهش و فناوري وزارت نفت
 • هفتمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: ارائه‌ي گزارش مأموريت كارگروه‌هاي منتخب اتحاديه بين‌المللي گاز IGU
 • انجام بيش از 200 پروژه پژوهشي با همکاري مراکز صنعتي و دانشگاهي در شرکت پالايش گاز بيد بلند
 • اجراي 47 پروژه‌ي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي شبكه در شركت گاز استان تهران
 • افزايش 30 درصدي توليد محصولات کشاورزي با استفاده از گوگرد
 • گزارشي از اقدامات پژوهشي انجام شده در حوزه‌ي ذخيره‌سازي زيرزميني گاز طبيعي
 • ضرورت مديريت انتشار گازهاي گلخانه‌اي در صنعت گاز، همسو با تعهدات جهاني و وظايف ملي
 • صدور احكام مسؤولين مرتبط با اتحاديه بين المللي گاز (IGU)
 • ششمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: كاربرد گوگرد توليدي پالايشگاه‌هاي گاز در بخش كشاورزي
 • مديريت كربن در شركت ملي گاز ايران: ضرورت‌ها و اقدامات انجام شده
 • مقام‌سازي شبکه توزيع گاز كشور با همكاري مراكز علمي معتبر
 • نسخه‌ي 2.10.1 نرم افزار GPNS تهيه و عرضه شد
 • جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت - 17 دي 1393
 • گام نهايي ايران براي بهره‌برداري از توربين ملي
 • پنجمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: معرفي دستاوردهاي پروژه‌‎هاي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي
 • امکان قطع سريع گاز در لوله هاي پلي اتيلن سايز بالا
 • مقام دوم ايران در ميان کشورهاي پيشتاز فناوري در پذيرش مقاله کنفرانس IGRC
 • چهارمين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: مديريت کربن در شرکت ملي گاز ايران، ضرورت‌ها و اقدامات پژوهشي انجام شده
 • دکتر پاک‌سرشت: تحقق صرفه‌جويي اقتصادي و حفظ محيط زيست با توسعه کاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير
 • سومين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: توسعه كاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير در حوزه گازرساني
 • کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه
 • براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي
 • هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران
 • مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند


 • بازديدكنندگان:357,439کليه حقوق اين سايت متعلق به مديريت پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران مي باشد / خرداد 1387