PSB is being developed by Pooya Paridel.
صفحه اصلي نشريه خبري مديريت شركت ملي گاز ايران
مرکز کالیبراسیون مرجع
دوره های آموزشی و همایشها


     1393/8/9

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت - 17 دي 1393

جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت در روز چهارشنبه 17 دي‌ماه 1393 در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شده و در اين روز از برگزيدگان جشنواره توسط مقام عالي وزارت، تقدير مي‌گردد.
بنابراين در نظر است افراد شاخص در زمينه‌هاي «روساي پژوهش و فناوري برتر»، «كارشناس پژوهشي برتر»، «فناور برتر»، «پژوهشگر برتر» ، «پروژه پژوهشي فني برتر» و «واحد پژوهش و فناوري برتر» به كميته برگزاري و هيات داوري مستقل جشنواره در معاونت محترم پژوهش و فناوري وزارت نفت معرفي گردند. به همين منظور نسخه‌هاي الكترونيكي دستورالعمل‌ها و فرم‌هاي مربوط به اين جشنواره در اين نشاني در دسترس قرارداده شده‌اند.
از تمامي پژوهشگران و اركان پژوهشي مرتبط خواهشمنديم پس از مطالعه‌ي دقيق اين دستورالعمل‌ها، نسبت به تكميل فرم‌هاي مربوطه اقدام و مراتب را به همراه مستندات و مدارك مثبت، حداكثر تا پايان وقت اداري روز دوشنبه 19 آبان‌ماه 1393 به اين مديريت ارسال نمايند. در اين خصوص موارد ذيل مورد تاكيد مي‌باشد:

 • بازه زماني موردنظر جهت تكميل اطلاعات فرمهاي مربوطه از 92/1/1 الي 92/12/29 مي‌باشد.
 • افراد نامزد احراز عناوين رئيس يا كارشناس برتر پژوهشي، لازم است در مقابل اين سمت ها اشتغال به كار داشته باشند.
 • افراد نامزد احراز عنوان پژوهشگر برتر، نبايد در واحدهاي پژوهشي تابعه شاغل باشند.
 • با توجه به محدوديت زماني، به فرم هاي ناقص و مداركي كه پس از تاريخ 93/8/19، دريافت شوند ترتيب اثر داده نخواهد شد.
 • به منظور پاسخگويي به سوالات و ابهامات در اين خصوص شماره تلفن 81315534-021 در ساعت‌هاي اداري پاسخگو مي‌باشد.
 • براي مشاهده و دريافت دستورالعمل‌ها و فرم‌هاي اين جشنواره بر روي «متن كامل» كليك كنيد و يا از منوي «دستورالعمل‌ها و فرم‌ها» استفاده نماييد.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> گام نهايي ايران براي بهره‌برداري از توربين ملي

مدیر پژوهش و فناوری گفت: توربین ملی به عنوان یکی از پروژه‌های کاربردی و مورد نیاز صنعت گاز با انجام تست نهایی تا پایان مهرماه به بهره‌برداری مي‌رسد.
سعید پاک‌سرشت اظهار کرد: برای داخلی‌سازی این توربین، ٦ مرحله تست هدف‌گذاری شده بود که هم اکنون مرحله پنجم آن که مربوط به محفظه احتراق HOT SECTION توربین بود براساس طراحی و ساخت زنجیره تأمین داخلی انجام شده است. 
ادامه‌ي خبر را با كليك بر «متن كامل» بخوانيد.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> پنجمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: معرفي دستاوردهاي پروژه‌‎هاي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي


دوشنبه 28 مهرماه 1393، سالن شهيدرجايي برج گاز
ثبت‌نام با تلفن 81315673 ، فكس 81315682

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> امکان قطع سريع گاز در لوله هاي پلي اتيلن سايز بالا

دستگاه اسکوئیزر لوله های پلی اتیلنی سایز بالا برای نخستین بار در سطح کشور توسط شرکت گاز استان بوشهر ساخته و امکان قطع سریع گاز در این لوله ها فراهم شد.
هرمز بهروزي، مسؤول امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان بوشهربا اعلام خبر فوق افزود: در حال حاضر برای قطع سریع گاز در لوله های پلی اتیلن، از دستگاهی به نام اسکوئیزر استفاده می شود که تا پیش از این، امکان استفاده از این دستگاه برای سایزهای بالا وجود نداشت. براي اطلاعات بيشتر بر روي «متن كامل» كليك كنيد.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان مشاركت در پروژه آزمايشگاه لوازم گازسوز - شركت گاز استان خراسان رضوي

شرکت گاز استان خراسان رضوي در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت‌دار خود با عنوان «ايجاد و راه‌اندازي آزمايشگاه تحقيقاتي افزايش راندمان تجهيزات گازسوز خانگي در شرق كشور» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری واجد شرایط از دانشگاه‌ها، مراکز علمي و شركت‌هاي مشاور دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی و آزمايشگاهي که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده اند، به شرح ذيل واگذار نماید.
لطفا براي اطلاعات بيشتر بر روي متن كامل كليك فرماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مقام دوم ايران در ميان کشورهاي پيشتاز فناوري در پذيرش مقاله کنفرانس IGRC

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: ایران با ارائه ٧٧ مقاله، مقام نخست در زمینه ارائه مقاله و با ٥٩ مقاله پذیرفته شده مقام دوم در زمینه پذیرش مقاله را در کنفرانس بین المللی پژوهشی صنعت گاز (IGRC٢٠١٤)، کسب کرد. این کنفرانس هر ٣ سال یکبار در یکی از کشورهای عضو اتحادیه بین المللی گاز (IGU) برگزار می شود و در آن به موضوعهای پژوهشی صنعت گاز دنیا می پردازد.
مقالاتی از شرکت‌های پالایش گاز، گاز استانی و مناطق انتقال گاز در این کنفرانس پذیرفته شده، بودند، كه در بخش متخصصین جوان زیر ٣٥ سال، ٣٥ نفر برگزیده شدند که ٣ ایرانی از شرکت‌های گاز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جمع حضور داشتند.
اطلاعات بيشتر را با كليك بر روي «متن كامل» بخوانيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شركت پالايش گاز ايلام - سال 1393

شرکت پالایش گاز ایلام در نظر دارد اجرای پروژه پژوهشی اشاره شده در تیتر فراخوان و توضیحات در متن کامل، مطابق نظام نامه ی جدید پژوهش و فناوری و نوآوری وزارت نفت به مجری سطح دوم (قطب های پژوهشی) واجد شرایط از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دارای مجوز فعالیت پژوهشی از مراجع قانونی (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت) که گواهی نامه قطب پژوهشی در زمینه‌ی مورد نظر را از دبیرخانه‌ی شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند، واگذار نماید.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

پيوست يك  پيوست دو  پيوست سه  پيوست پنج  پيوست چهار - تغييرات 930624متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> چهارمين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: مديريت کربن در شرکت ملي گاز ايران، ضرورت‌ها و اقدامات پژوهشي انجام شده

برای مشاهده و دریافت پوستر با کیفیت بالا، کلیک کنید
برای دریافت پوستر با کیفیت بالا، بر روی تصویر کلیک کنید.
برای اطلاعات بیشتر بر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> دکتر پاک‌سرشت: تحقق صرفه‌جويي اقتصادي و حفظ محيط زيست با توسعه کاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: از طریق توسعه کاربرد انرژی های تجدید پذیر در مناطقی که امکان استفاده از این انرژی ها وجود دارد علاوه بر تحقق صرفه جویی اقتصادی شاهد حفظ محیط زیست نیز خواهیم بود.
به گزارش امور پژوهش شرکت ملی گاز ایران، دکتر سعید پاک سرشت در حاشیه سومین سمینار علمی مدیریت پژوهش و فناوری که با محوریت توسعه کاربرد انرژی های تجدید پذیر در حوزه گازرسانی صبح روز دوشنبه 20 مرداد ماه در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، گفت: افزایش مصرف سوخت های فسیلی و انتقال آن به مناطق دوردست یکی از چالش های مهم در کشور است و این مساله موجب شد که استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر نظیر خورشید و زمین در تامین انرژی مورد نیاز جهت گرمایش و آب گرم مصرفی خانگی مورد توجه قرار گیرد.
وی استفاده از انرژی های تجدید پذیر را در کاهش هزینه های قابل توجه انتقال سوخت های فسیلی و همچنین حفظ محیط زیست بسیار موثر دانست و افزود: با توجه به اینکه شرکت ملی گاز ایران تامین کننده 70 درصد انرژی کشور است، بنابراین حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی در زمینه استفاده از انرژی تجدید پذیر در مناطقی که استفاده از گاز در آن مناطق مقرون به صرفه نیست مورد توجه قرار گرفته است.
ادامه مطلب به همراه فایل ارائه‌ی سخنرانان محترم را با کلیک بر روی «متن کامل» مشاهده کنید.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> سومين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: توسعه كاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير در حوزه گازرساني

برای مشاهده تصویر بزرگترکلیک کنید
برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>حمايت از پايان‌نامه‌ها>فهرست اولويت‌ها> فهرست الويت‌هاي حمايت از پايان‌نامه‌ها

مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران به منظور حفظ ارتباط دانشگاه و صنعت و جهت دهی پژوهش های دانشگاهی به سمت موضوعات مورد نظر صنعت گاز، از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که مرتبط با این صنعت باشد، حمایت می نماید. این حمایت شامل همکاران شاغل در شرکت و سایر دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور می باشد.

بدینوسیله فهرست موضوعات مورد نظر این مدیریت برای حمایت از پایان نامه ها اعلام می گردد.

شایان ذکر است عنوان‌های پیشنهادی در قالب پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد / دکتری بوده و ماهیت هر موضوع می‌تواند شامل چند عنوان باشد. در صورت هرگونه ابهام می‌توانید با شماره‌ی زیر تماس حاصل فرمایید:

 • امور پژوهش، توسعه و فناوری 81315650-021  از ساعت 14 تا 16
 • امور پژوهش و توسعه‌ی منابع انسانی 81315751-021
عنوان‌های پیشنهادی پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد / دکتری سال 1393لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> دو فراخوان پژوهشي از شرکت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد - اسفند 1392

شرکت گاز استان  كهگيلويه و بوير احمد در نظر دارد به منظور رفع مشکلات و تنگناهاي عملياتي خود و بهینه سازی شرایط موجود، اولویتهای پژوهشي با عنوان‌هاي

 • مطالعه آسيب‌پذيري بهسازي و مديريت سيستم گازرساني شهر ياسوج در برابر خطر زلزله و سيل (RFP پيوست يك)
 • بررسي عوامل خوردگي زودرس شبكه هاي فولادي گازرساني در سطح استان كهگيلويه و بويراحمد و ارايه راهكارهاي جلوگيري از آنها (RFP پيوست دو)

را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجري واجد شرايط از دانشگاه ها و يا مراكز پژوهشي داراي مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانوني که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطبهای پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده اند (در مورد پروژه های پژوهشی) واگذار نمايد.

پيوست يك  پيوست دولينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> بررسي راه‌هاي عملي کاهش بوي مرکاپتان ميعانات گازي شرکت پالايش گاز ايلام

شرکت پالایش گاز ایلام در نظر دارد اجرای پروژه پژوهشی اشاره شده در تیتر فراخوان و توضیحات در متن کامل، مطابق نظام نامه ی جدید پژوهش و فناوری و نوآوری وزارت نفت به مجری سطح دوم (قطب های پژوهشی) واجد شرایط از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دارای مجوز فعالیت پژوهشی از مراجع قانونی (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت) که گواهی نامه قطب پژوهشی در زمینه‌ی مورد نظر را از دبیرخانه‌ی شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند، واگذار نماید.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: با اجرای پروژه پژوهشی «طراحی و ساخت سیستم کنترل دما برای گرمکن‌ها در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز» حدود 70 درصد میزان مصرف گاز گرمکن‌های ایستگاههای تقلیل فشار گاز کاهش یافته است.
برای توضیحات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان اولويت‌هاي پژوهشي 3-93 شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت دار خود با عنوان «بررسی فرهنگ سازمانی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری سطح دوم  واجد شرایط از دانشگاه‌ها و یا مراکز پژوهشی دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانونی که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند واگذار نماید. از علاقمندان دعوت می‌شود RFP پروژه را از «اینجا» دریافت نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شرکت گاز استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان مجدد اولويت‌هاي پژوهشي 2-93 شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت دار خود با عنوان «تعیین روش‌ها و تکنیک‌های تبلیغات برون سازمانی واحد روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری سطح دوم  واجد شرایط از دانشگاه‌ها و یا مراکز پژوهشی دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانونی که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند واگذار نماید. از علاقمندان دعوت می‌شود RFP پروژه را از «اینجا» دریافت نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شرکت گاز استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي

سعيد پاك سرشت، مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايرانمدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از طراحی پایه واحد بازیافت گوگرد (SRU) بدون لایسنس خارجی و با تکیه بر دانش داخلی خبر داد.
دکتر پاک سرشت اظهار داشت: هم اکنون طراحی پایه برای احداث واحد بازیافت گوگرد در پالایشگاه بیدبلند، توسط پژوهشگاه صنعت نفت و با نظارت و کارفرمایی مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران و یک شرکت مهندسی ناظر انجام شده است. وی افزود: بر پایه این مطالعات واحد طراحی شده برای پالایشگاه بیدبلند ظرفیت تولید ١٢٠ تن و افزایش ظرفیت تا ١٦٠ تن گوگرد در روز را دارد.
شرح بيشتر اين گزارش را با كليك بر «متن كامل» بخوانيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران

هفتاد و پنجمين نشست شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران در روز شنبه هفدهم خردادماه 1393 در محل ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران و به رياست جناب آقاي مهندس عراقي، معاون محترم وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران برگزار گرديد. در اين جلسه موارد زير مورد بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد:

 • بررسي موضوع تأمين اعتبار طرح تحقيقاتي «افزايش راندمان تجهيزات مصرف‌كننده گاز طبيعي از ديدگاه انرژي در بخش خانگي»
 • جمع‌بندي و اخذ تصميم نهايي در خصوص پروژه پيشنهادي «ارزيابي وضعيت ايستگاه‌هاي اندازه‌گيري موردنظر شركت ملي گاز ايران، جمعاً 300 نقطه اندازه‌گيري»
 • جمع‌بندي و اخذ تصميم نهايي در خصوص اجراي پروژه پيشنهادي «طراحي و ساخت دستگاه راديوگرافي ديجيتال خطوط انتقال گاز با استفاده از فناوري‌هاي نوين»
 • بررسي و تصميم‌گيري در خصوص پروژه پيشنهادي «تدوين دانش فني، طراحي، ساخت و تست ميداني توپك‌هاي هوشمند HR-TFI و EGP براي خطوط لوله 30 اينچ»

براي اطلاعات بيشتر بر روي «متن كامل» كليك فرماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند

بازدید وزیر نفت و همراهان از پارک علمی و فناوری پردیس - عکس از شانا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر نفت روز سه شنبه 3 تیر با هدف آشنایی با توانمندی‌ها وظرفیت‌های پارک علم و فناوری پردیس در صدر هیئتی از این مرکز علمی و پژوهشی  بازدید کردند.
در این بازدید، معاونان وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیر پژوهش و فناوری این شرکت و همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان تهران وزیر نفت را همراهی ‌می کردند.
مهندس زنگنه با استقبال از ورود شرکتهای دانش بنیان به حوزه های مورد نیاز وزارت نفت، اضافه نمود که  با بررسی های صورت گرفته در وزارت نفت به تامین 10 گروه کالایی نیازمند هستیم  و شرکت های دانش بنیان می توانند با دریافت اطلاعات مربوط به آن ها، مجریان هر طرح را شناسایی و نسبت به تولید محصول مورد نیاز در فرصت تعیین شده اقدام کنند.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس ابراهيم خليلي، برنده‌ي جايزه «متخصص جوان» اتحاديه بين‌المللي گاز IGU

مهندس ابراهیم خلیلی رییس امور پژوهش شرکت گازاستان چهار محال و بختیاری جهت دریافت جایزه دربخش متخصصین جوان ازطرف اتحادیه بین المللی گاز IGU انتخاب شد.
لازم به ذكر است كه كنفرانس پژوهشي اين اتحاديه موسوم به IGRC، در اواخر شهريورماه سال جاري در كشور دانمارك و با حضور جمع كثيري از كارشناسان و مديران از كشورهاي مختلف جهان برگزار خواهد گرديد.
مديريت پژوهش و فناوري اين موفقيت را خدمت جناب آقاي خليلي و تمامي همكاران پژوهشي شركت تبريك عرض مي‌نمايد.
براي اطلاعات بيشتر در اين مورد روي «متن كامل» كليك فرماييد.

متن كاملنظراتنسخه قابل چاپ

گزارش عملكرد


ساير مطالب

 • جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت - 17 دي 1393
 • گام نهايي ايران براي بهره‌برداري از توربين ملي
 • پنجمين همايش علمي مديريت پژوهش و فناوري: معرفي دستاوردهاي پروژه‌‎هاي پژوهشي در حوزه‌ي مقاوم‌سازي
 • امکان قطع سريع گاز در لوله هاي پلي اتيلن سايز بالا
 • مقام دوم ايران در ميان کشورهاي پيشتاز فناوري در پذيرش مقاله کنفرانس IGRC
 • چهارمين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: مديريت کربن در شرکت ملي گاز ايران، ضرورت‌ها و اقدامات پژوهشي انجام شده
 • دکتر پاک‌سرشت: تحقق صرفه‌جويي اقتصادي و حفظ محيط زيست با توسعه کاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير
 • سومين سمينار علمي مديريت پژوهش و فناوري: توسعه كاربرد انرژي‌هاي تجديدپذير در حوزه گازرساني
 • کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه
 • براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي
 • هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران
 • مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند
 • مهندس ابراهيم خليلي، برنده‌ي جايزه «متخصص جوان» اتحاديه بين‌المللي گاز IGU
 • تسليت به دو تن از همکاران پژوهشي
 • مهندس عراقي: پژوهش بايد منجر به خلق ثروت شود
 • نهمين گردهمايي مسؤولين پژوهشي شركت ملي گاز ايران
 • وزير نفت در پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري: بخش بالادستي و افزايش بازيافت اولويت پژوهشي صنعت نفت است
 • ثبت اختراع «برد کنترل دستگاه يخ ساز توسط ميکروکنترلر» توسط شركت پالايش گاز سرخون و قشم
 • برگزاري بيست و يکمين جلسه شوراي انرژي کارآمد، تجديدپذير و محيط زيست صنعت نفت با حضور مديرعامل
 • بيستم اسفندماه، پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت
 • دکتر پاک‌سرشت: فعاليت هاي پژوهشي در صنعت گاز با کمک دانشگاه ها منجر به خلق ثروت مي شود
 •  اعضاي جديد شوراي هماهنگي و برنامه ريزي پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران
 • طراحي موفقيت‌آميز پايه واحد بازيافت گوگرد (SRU) پالايشگاه گاز بيدبلند
 • مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران، عضو اصلي هيأت مديره انجمن مديريت فناوري
 • حضور فعال شركت ملي گاز ايران در يازدهمين كنفرانس بين‌المللي مديريت


 • بازديدكنندگان:325,286کليه حقوق اين سايت متعلق به مديريت پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران مي باشد / خرداد 1387