PSB is being developed by Pooya Paridel.
صفحه اصلي نشريه خبري مديريت شركت ملي گاز ايران
مرکز کالیبراسیون مرجع
دوره های آموزشی و همایشها


     1393/5/9

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> بررسي راه‌هاي عملي کاهش بوي مرکاپتان ميعانات گازي شرکت پالايش گاز ايلام

شرکت پالایش گاز ایلام در نظر دارد اجرای پروژه پژوهشی اشاره شده در تیتر فراخوان و توضیحات در متن کامل، مطابق نظام نامه ی جدید پژوهش و فناوری و نوآوری وزارت نفت به مجری سطح دوم (قطب های پژوهشی) واجد شرایط از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دارای مجوز فعالیت پژوهشی از مراجع قانونی (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت) که گواهی نامه قطب پژوهشی در زمینه‌ی مورد نظر را از دبیرخانه‌ی شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند، واگذار نماید.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: با اجرای پروژه پژوهشی «طراحی و ساخت سیستم کنترل دما برای گرمکن‌ها در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز» حدود 70 درصد میزان مصرف گاز گرمکن‌های ایستگاههای تقلیل فشار گاز کاهش یافته است.
برای توضیحات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پروژه پژوهشي «سنجش بازخورد فعاليت‌هاي اطلاع‌رساني روابط عمومي شركت ملي گاز ايران طي سالهاي 92-1390»

مديريت پژوهش و فناوري و روابط عمومي شركت ملي گاز ايران در نظر دارند پروژه پژوهشي «سنجش بازخورد فعاليت‌هاي اطلاع‌رساني روابط عمومي شركت ملي گاز ايران (طي سالهاي 92-1390)» را  اجرا نمايند. لذا از تمامی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی که دارای مجوز اجراي پروژه هاي پژوهشي از مراکز قانونی هستند، دعوت به ارائه پيشنهاد پروژه (پروپوزال) می نماید.
برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک «متن کامل» کلیک کنید.

Public Relations RFPمتن كامل

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان اولويت‌هاي پژوهشي 3-93 شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت دار خود با عنوان «بررسی فرهنگ سازمانی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری سطح دوم  واجد شرایط از دانشگاه‌ها و یا مراکز پژوهشی دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانونی که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند واگذار نماید. از علاقمندان دعوت می‌شود RFP پروژه را از «اینجا» دریافت نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شرکت گاز استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان مجدد اولويت‌هاي پژوهشي 2-93 شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نظر دارد پروژه پژوهشی مورد نیاز و اولویت دار خود با عنوان «تعیین روش‌ها و تکنیک‌های تبلیغات برون سازمانی واحد روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی» را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجری سطح دوم  واجد شرایط از دانشگاه‌ها و یا مراکز پژوهشی دارای مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانونی که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطب‌های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده‌اند واگذار نماید. از علاقمندان دعوت می‌شود RFP پروژه را از «اینجا» دریافت نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شرکت گاز استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي

سعيد پاك سرشت، مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايرانمدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از طراحی پایه واحد بازیافت گوگرد (SRU) بدون لایسنس خارجی و با تکیه بر دانش داخلی خبر داد.
دکتر پاک سرشت اظهار داشت: هم اکنون طراحی پایه برای احداث واحد بازیافت گوگرد در پالایشگاه بیدبلند، توسط پژوهشگاه صنعت نفت و با نظارت و کارفرمایی مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران و یک شرکت مهندسی ناظر انجام شده است. وی افزود: بر پایه این مطالعات واحد طراحی شده برای پالایشگاه بیدبلند ظرفیت تولید ١٢٠ تن و افزایش ظرفیت تا ١٦٠ تن گوگرد در روز را دارد.
شرح بيشتر اين گزارش را با كليك بر «متن كامل» بخوانيد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران

هفتاد و پنجمين نشست شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران در روز شنبه هفدهم خردادماه 1393 در محل ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران و به رياست جناب آقاي مهندس عراقي، معاون محترم وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران برگزار گرديد. در اين جلسه موارد زير مورد بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد:

 • بررسي موضوع تأمين اعتبار طرح تحقيقاتي «افزايش راندمان تجهيزات مصرف‌كننده گاز طبيعي از ديدگاه انرژي در بخش خانگي»
 • جمع‌بندي و اخذ تصميم نهايي در خصوص پروژه پيشنهادي «ارزيابي وضعيت ايستگاه‌هاي اندازه‌گيري موردنظر شركت ملي گاز ايران، جمعاً 300 نقطه اندازه‌گيري»
 • جمع‌بندي و اخذ تصميم نهايي در خصوص اجراي پروژه پيشنهادي «طراحي و ساخت دستگاه راديوگرافي ديجيتال خطوط انتقال گاز با استفاده از فناوري‌هاي نوين»
 • بررسي و تصميم‌گيري در خصوص پروژه پيشنهادي «تدوين دانش فني، طراحي، ساخت و تست ميداني توپك‌هاي هوشمند HR-TFI و EGP براي خطوط لوله 30 اينچ»

براي اطلاعات بيشتر بر روي «متن كامل» كليك فرماييد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند

بازدید وزیر نفت و همراهان از پارک علمی و فناوری پردیس - عکس از شانا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر نفت روز سه شنبه 3 تیر با هدف آشنایی با توانمندی‌ها وظرفیت‌های پارک علم و فناوری پردیس در صدر هیئتی از این مرکز علمی و پژوهشی  بازدید کردند.
در این بازدید، معاونان وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیر پژوهش و فناوری این شرکت و همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان تهران وزیر نفت را همراهی ‌می کردند.
مهندس زنگنه با استقبال از ورود شرکتهای دانش بنیان به حوزه های مورد نیاز وزارت نفت، اضافه نمود که  با بررسی های صورت گرفته در وزارت نفت به تامین 10 گروه کالایی نیازمند هستیم  و شرکت های دانش بنیان می توانند با دریافت اطلاعات مربوط به آن ها، مجریان هر طرح را شناسایی و نسبت به تولید محصول مورد نیاز در فرصت تعیین شده اقدام کنند.
برای اطلاعات بیشتر روی «متن کامل» کلیک کنید.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس ابراهيم خليلي، برنده‌ي جايزه «متخصص جوان» اتحاديه بين‌المللي گاز IGU

مهندس ابراهیم خلیلی رییس امور پژوهش شرکت گازاستان چهار محال و بختیاری جهت دریافت جایزه دربخش متخصصین جوان ازطرف اتحادیه بین المللی گاز IGU انتخاب شد.
لازم به ذكر است كه كنفرانس پژوهشي اين اتحاديه موسوم به IGRC، در اواخر شهريورماه سال جاري در كشور دانمارك و با حضور جمع كثيري از كارشناسان و مديران از كشورهاي مختلف جهان برگزار خواهد گرديد.
مديريت پژوهش و فناوري اين موفقيت را خدمت جناب آقاي خليلي و تمامي همكاران پژوهشي شركت تبريك عرض مي‌نمايد.
براي اطلاعات بيشتر در اين مورد روي «متن كامل» كليك فرماييد.

متن كاملنظراتنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> تسليت به دو تن از همکاران پژوهشي

دو تن از همکاران پژوهشگر شرکت ملی گاز ایران در غم از دست دادن پدر سوگوار شدند. مدیریت پژوهش و فناوری در پیام های جداگانه ای، این دو اتفاق ناگوار را تسلیت گفت.
 


«بازگشت همه به سوی اوست»

جناب آقای مهندس قیومی

با کمال تاسف و تاثر، مصیبت فقدان پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسآلت می نماییم.

مدیریت پژوهش و فناوری
شرکت ملی گاز ایران


«بازگشت همه به سوی اوست»

سرکار خانم مهندس اسماعیل زایی
رییس محترم امور پژوهش شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان

با کمال تاسف و تاثر، مصیبت فقدان پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسآلت می نماییم.

مدیریت پژوهش و فناوری
شرکت ملی گاز ایران

لينك مطلبنظراتارسال به دوستاننسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شرکت گاز استان آذربايجان غربي - تعيين شاخص‌هاي کنترل کيفي در طول بهره‌برداري جهت تعيين طول عمر باقيمانده شبکه‎‌هاي گازرساني فولادي

شرکت گاز استان آذربایجان غربی در نظر دارد پروژه‌ی پژوهشی با عنوان «تعیین شاخص‌های کنترل کیفی در طول بهره‌برداری جهت تعیین طول عمر باقیمانده شبکه‎‌های گازرسانی فولادی» و با شرح پیوست را پس از اخذ پروپوزال و بررسی فنی و مالی و انتخاب پروپوزال برتر، اجرا نماید.
لذا خواهشمند است پيشنهاددهندگان پس از دريافت فرم‌هاي پرسشنامه پيشنهاد پروژه پژوهشي (6 صفحه اي) از «اینجا» و تكميل دقيق آن حداكثر تا تاريخ سی‌ام تیرماه 1393 از طريق پست سفارشي به امور پژوهش اين شركت ارسال نمايند.

فایل شرح کلی پروژهلينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>واحدهاي زير مجموعه>مرکز آمار و اطلاع رساني>نشريه خبري>آرشیو نشریه - سال 1393> نشريه خبري مديريت پژوهش و فناوري - شماره 108 - خردادماه 1393

نشریه خبری مدیریت پژوهش و فناوری - خردادماه ۱۳۹۳ - شماره 108

در اين شماره مي‌خوانيد:

 • امضاي دو تفاهم‌نامه سه‌جانبه ساخت و بومي‌سازي آنتي‌فوم پايه‌ي سيليكوني
 • برگزاري سي و دومين نشست شوراي مشترك پژوهشي با پژوهشگاه صنعت نفت
 • معرفي عملكرد و دستاوردهاي پژوهشي غرفه اختصاصي مديريت پژوهش و فناوري در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي
 • انعقاد پروژه پژوهشي جهت «تجزيه و تحليل مخاطرات شغلي (JHA) در شركت پالايش گاز ايلام» با پژوهشكده سلامت صنعت نفت

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت معمولي

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت بالا

مشاهده نشريه با فرمت الكترونيكي

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>واحدهاي زير مجموعه>مرکز آمار و اطلاع رساني>نشريه خبري>آرشیو نشریه - سال 1393> نشريه خبري مديريت پژوهش و فناوري - شماره 107 - اردیبهشت‌ماه 1393

نشریه خبری مدیریت پژوهش و فناوری - اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ - شماره 107

در اين شماره مي‌خوانيد:

 • گزارش نهمين گردهمايي مسؤولین پژوهش و فناوري شركت ملی گاز ایران
 • ابلاغ آيين‌نامه اجراي طرح اينترشيب در شركت ملي گاز ایران
 • گزارش پروژه‌ی خاتمه یافته طراحی و ساخت دستگاه هوشمند تست نشتی و مقاومت لوله گاز و ارائه‌ی 10 دستگاه نمونه صنعتی به صورت پایلوت در شرکت گاز استان تهران
 • برگزاری سخنرانی علمی با موضوع آشنايی با داده‌كاوی و کاربردهای آن در کسب و کار شرکت گاز استان آذربایجان شرقی

دريافت نشريه به صورت فايل PDF - كيفيت معمولي

مشاهده نشريه با فرمت الكترونيكي

لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> مهندس عراقي: پژوهش بايد منجر به خلق ثروت شود

نهمین همایش مسئولان پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از صبح دوم اردیبهشت با سخنان مهندس عراقی، مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران آغاز و به مدت دو روز در مشهد مقدس برگزار شد. در حاشیه این همایش نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان و مدیران شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز مانند شرکت‌های پالایش گاز و ذخیره‌سازی، شرکت انتقال و مهندسی و توسعه گاز برگزار گردید. همچنین در این همایش دو روزه طرح‌های پژوهشی صنعت گاز مانند تهیه مدل جامع هیدرولیکی شبکه ای خطوط انتقال گاز، طرح افزایش راندمان خطوط انتقال گاز، بررسی و بکارگیری تکنولوژی‌های نوین در تجهیزات و فرایندهای عملیاتی پالایشگاه‌ها و تاسیسات تقویت فشار به منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> فراخوان پژوهشي شرکت مجتمع پالايش گاز پارس جنوبي - ارديبهشت‌ 1393

چهار مورد فراخوان پژوهشی شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی به شرح زیر اعلام شد. مجریان واجدین شرایط، از جمله  مراکز علمی تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های صنعتی ضمن مطالعه فراخوان و دریافت فرم پیشنهاد پروژه‌ی پژوهشی، می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی مراجعه نمایند.

 1. امكان سنجي مركاپتان زدايي همزمان با نم‌زدايي از جريان گاز مايع با استفاده از جاذب‌هاي نانو ساختار جهت كاهش توتال سولفور پروپان به كمتر از 10 ppm و بوتان به كمتر از ppm 30 بر اساس معيار بازار جهاني LPG و نيز آب به زير ppm 1 در پالايشگاه پنجم  (RFP)
 2. بررسي مشكلات خوردگي واحد تصفيه گاز اتان با استفاده از آمين نوع دوم (DEA) در پالايشگاه سوم و پنجم مجتمع گاز پارس جنوبي و ارائه راهكار عملياتي جهت كنترل آن  (RFP)
 3. تضمين كيفيت، استحكام و بررسي ترك در فونداسيون سازه‌هاي مرتفع پالايشگاه اول  (RFP)
 4. تدوين استراتژي و نقشه‌ی راه پژوهش در شركت مجتمع گاز پارس جنوبي (RFP)
لينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> نهمين گردهمايي مسؤولين پژوهشي شركت ملي گاز ايران

پوستر نهمين گردهمايي مسؤولين پژوهشي شركت ملي گاز ايران در مشهد

پوستر همايش با كيفيت بالا  پوستر همايش با كيفيت بالا - شماره دو متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> وزير نفت در پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري: بخش بالادستي و افزايش بازيافت اولويت پژوهشي صنعت نفت است

خانم دكتر مرضيه زارع از مديريت پژوهش و فناوري
در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت سه‌شنبه 20 اسفند ماه با حضور مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت، مهندس حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و مهندس جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران و پژوهشگران در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد و با معرفی پروژه‌های برتر پژوهشی، از مدیران و پژوهشگران برتر صنعت نفت و گاز کشور تجلیل به عمل آمد.
آقاي علی اصغر محجوبی از شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد به عنوان مدیر پژوهش برتر و پروژه تدوین دانش فنی طراحی و ساخت توپک هوشمند برای خطوط 30 اینچ از محمود کمره‌ای به عنوان پروژه فنی برتر معرفی شد.
شرح كامل‌تر را با كليك بر «متن كامل» بخوانيد.
متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش> ثبت اختراع «برد کنترل دستگاه يخ ساز توسط ميکروکنترلر» توسط شركت پالايش گاز سرخون و قشم

ساخت برد کنترل دستگاه يخ‌ساز توسط ميکروکنترلر توسط آقاي هادي سيار از کارکنان واحد ابزاردقيق انجام و عملكرد آن در محيط واقعي مورد پايش قرار گرفت و به دنبال آن با حمايت شرکت پالايش گاز سرخون و قشم به اداره کل مالکيت هاي صنعتي کشور ارسال و موفق به اخذ تاييده ي علمي از مراجع ذي صلاح شد.

متن كاملنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> هفت فراخوان پژوهشي از شرکت پالايش گاز بيدبلند - اسفند 1392

شرکت پالايش گاز بيدبلند به منظور توسعه و ارتقاي فعاليت‌هاي پژوهشي و رفع مشكلات عملياتي خود در زمينه‌هاي مختلف، در نظر دارد پروژه‌های پژوهشی خود را به مجریان واجد شرایط اعم از مراکز علمی تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های صنعتی مرتبط واگذار نماید.

عناوین پروژه‌های پژوهشی

 1. بازيابي و استفاده بهينه از بخار خروجي واحد ها (تله‌هاي بخار، drain بويلرها و بلودانها و...) - RFP پيوست يك
 2. بررسي اثرات آلودگي صوتي  بركيفيت كاري  و  افت شنوايي كاركنان  و روش‌هاي  كاهش  آلودگي صوتي در محيط هاي كاري  - RFP پيوست دو
 3. بررسي علل بريدگي محور و پروانه‌هاي پمپ كولينگ تاور و پيشنهاد روش‌هاي جلوگيري از خرابي مجدد در آنها - RFP پيوست سه
 4.  
 5. بررسي و طراحي اكونومايزر بر روي ديگ‌هاي بخار قديم وجديد پالايشگاه گاز بيدبلند - RFP پيوست پنج
 6. تعيين و انتخاب ماده بي‌خطر يا كم خطرترجايگزين براي گاز كلر مورد استفاده در محوطه عملياتي و غيرعملياتي پالايشگاه  - RFP پيوست شش
 7. ساخت ربات بالارونده از سطوح فلزي ازجمله مخازن و برج‌ها - RFP پيوست هفت
پيوست يك  پيوست دو  پيوست سه  پيوست پنج  پيوست شش  پيوست هفتلينك مطلبنسخه قابل چاپ

مديريت پژوهش و فناوري>اخبار پژوهش>فراخوان ها> دو فراخوان پژوهشي از شرکت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد - اسفند 1392

شرکت گاز استان  كهگيلويه و بوير احمد در نظر دارد به منظور رفع مشکلات و تنگناهاي عملياتي خود و بهینه سازی شرایط موجود، اولویتهای پژوهشي با عنوان‌هاي

 • مطالعه آسيب‌پذيري بهسازي و مديريت سيستم گازرساني شهر ياسوج در برابر خطر زلزله و سيل (RFP پيوست يك)
 • بررسي عوامل خوردگي زودرس شبكه هاي فولادي گازرساني در سطح استان كهگيلويه و بويراحمد و ارايه راهكارهاي جلوگيري از آنها (RFP پيوست دو)

را مطابق نظامنامه پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت، به مجري واجد شرايط از دانشگاه ها و يا مراكز پژوهشي داراي مجوز انجام کارهای پژوهشی از مراجع قانوني که گواهینامه قطب پژوهشی در زمینه مورد نظر را از دبیرخانه شورای عالی قطبهای پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده اند (در مورد پروژه های پژوهشی) واگذار نمايد.

پيوست يك  پيوست دولينك مطلبنسخه قابل چاپ

گزارش عملكرد


ساير مطالب

 • کاهش 70 درصدي مصرف گاز گرمکن‌هاي ايستگاه تقليل فشار در شرکت گاز کرمانشاه
 • براي اولين بار در کشور؛ طراحي پايه واحد بازيافت گوگرد با تکيه بر دانش داخلي
 • هفتاد و پنجمين جلسه شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران
 • مهندس زنگنه: شرکت هاي دانش بنيان به حوزه هايي که مورد نياز وزارت نفت است وارد شوند
 • مهندس ابراهيم خليلي، برنده‌ي جايزه «متخصص جوان» اتحاديه بين‌المللي گاز IGU
 • تسليت به دو تن از همکاران پژوهشي
 • مهندس عراقي: پژوهش بايد منجر به خلق ثروت شود
 • نهمين گردهمايي مسؤولين پژوهشي شركت ملي گاز ايران
 • وزير نفت در پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري: بخش بالادستي و افزايش بازيافت اولويت پژوهشي صنعت نفت است
 • ثبت اختراع «برد کنترل دستگاه يخ ساز توسط ميکروکنترلر» توسط شركت پالايش گاز سرخون و قشم
 • برگزاري بيست و يکمين جلسه شوراي انرژي کارآمد، تجديدپذير و محيط زيست صنعت نفت با حضور مديرعامل
 • بيستم اسفندماه، پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت
 • دکتر پاک‌سرشت: فعاليت هاي پژوهشي در صنعت گاز با کمک دانشگاه ها منجر به خلق ثروت مي شود
 •  اعضاي جديد شوراي هماهنگي و برنامه ريزي پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران
 • طراحي موفقيت‌آميز پايه واحد بازيافت گوگرد (SRU) پالايشگاه گاز بيدبلند
 • مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز ايران، عضو اصلي هيأت مديره انجمن مديريت فناوري
 • حضور فعال شركت ملي گاز ايران در يازدهمين كنفرانس بين‌المللي مديريت
 • اجراي طرح پايلوت پياده‌سازي استاندارد معاينه فني موتورخانه‌ها در ساختمان‌هاي دولتي شهر تهران
 • اولين نشست هم‌انديشي رؤساي پژوهش شرکت‌هاي گاز استاني به ميزباني شرکت گاز استان قزوين
 • سمينار علمي پژوهشي - توپک هوشمند MFL براي خطوط لوله 30 اينچ / سامانه شناسايي فعال و از راه دور نشت گاز در خطوط انتقال
 • اولين نشست كميته راهبري طرح پژوهشي «بومي سازي دانش فني طراحي و ساخت پيگهاي هوشمند براي خطوط لوله نفت و گاز»
 • پروژه پژوهشي روي «سامانه شناسايي فعال و از راه دور نشت گاز توسط اسپکتروسکوپي جذبي ليزري»
 • دستورالعمل اجرايي نحوه تشويق و حمايت از پروژه‌هاي پايان‌نامه كارشناسي ارشد و دكتري
 • اطلاعيه تعيين آمادگي فناوري (TRL) طرحها و پروژه هاي آتي پژوهش و فناوري
 • گفتگو با مدير طرح ملي ذخيره‌سازي گاز طبيعي


 • بازديدكنندگان:316,171کليه حقوق اين سايت متعلق به مديريت پژوهش و فناوري شرکت ملي گاز ايران مي باشد / خرداد 1387