صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام:

پروژه‌های پژوهشی با استفاده از ظرفیت دانشگاه های ایلام اجرا می‌شود

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام از اجرای پروژه‌های پژوهشی شرکت با استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عباس شمس اللهی اظهار کرد: با همکاری شرکت گاز استان و دانشگاه ایلام، پروژه پژوهشی بررسی و امکان سنجی استفاده از شبکه عصبی برای تشخیص سنسور معیوب و تصحیح خطای آن در شبکه گاز ایلام انجام و به پایان رسید.

وی، اظهار داشت: اهمیت تشخیص آنی خطا برای افزایش راندمان، قابلیت اطمینان و کاهش هزینه‌های شبکه انتقال گاز بر کسی پوشیده نیست؛ با انجام این پروژه‌ پژوهشی در استان می‌بایست تمهیداتی اندیشیده شود تا ضمن حل مشکلات بومی در شرکت گاز استان، از روش‌ها و ابزار‌های روز دنیا برای این امر استفاده شود.

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه در این پروژه به بررسی تشخیص خطای انواع تجهیزات اندازه‌گیر‌ی استفاده شده و قابل استفاده در صنعت گاز کشور و بخصوص در شرکت گاز استان ایلام پرداخته شده است، تصریح کرد: نحوه طراحی بهینه یک شبکه عصبی برای تشخیص خطا با استفاده از روش‌های علمی و کاربردی پردازش داده‌ها مطرح و چندین سناریو و نیز تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز برای پیاده‌سازی و اجرای کامل پروژه پیشنهاد شد.

شمس اللهی ابراز امیدواری کرد که روش‌های پیشنهادی در این پروژه بتواند با دقت مطلوبی خطای تجهیزات اندازه‌گیری در صنعت گاز استان را تشخص دهد و باعث افزایش راندمان کاری در این مجموعه شود.

وی در پایان با بیان اینکه این شرکت همکاری و تعامل خوبی با مجموعه دانشگاهی استان دارد و از ظرفیت عظیم علمی آنها در اجرای پروژه‌های پژوهشی استفاده می‌کند، افزود: تعامل با مجموعه علمی استان و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای بهبود و رفع مشکلات پروژه‌های پژوهشی ضروری به نظر می‌رسد و انتظار می‌رود این تعامل باعث خلق پروژه‌های کاربردی و ایده‌های جدید در حوزه گاز شود.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/31 - ١٣:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 22

خروج
تصاویر منتخب

access deny