صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

نگاه به ظرفیت های داخلی با هدف توانمندسازی صنعت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری از انجام پروژه های پژوهشی با هدف توانمندسازی تولیدات داخلی و خودکفایی هر چه بیشتر در صنعت گاز کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیامک حیدری با بیان مطلب فوق، افزود: در راستای تحقق این مهم، تعداد ۳ عنوان پروژه پژوهشی از سوی این شرکت تعریف و با مراکز علمی معتبر کشور در این خصوص عقد قرارداد شده است. 

وی ادامه داد: این در حالی است که این شرکت با هدف گسترش و بهره گیری از یافته های علمی تحقیقات دانشجویی، حمایت از ۴ عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در دستور کار خود قرار داده است. حیدری با بیان این مهم که صنعت گاز کشور نیازمند تعامل با مراکز علمی و تحقیقاتی است، اظهار داشت: امروزه رشد چشمگیر مراکز تحقیقاتی را باید پذیرفت، اما چرخه ناکامل پژوهش باید کامل شود و دستاوردهای پژوهشی بایستی مشکلات موجود را رفع کرده و نهایتاً منجر به توانمندسازی صنعت شود.

وی از اجرای ۱۰۰ درصدی مراحل ثبت پروژه مشعل دمنده دار، در قالب طرح ابتکاری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خبر داد و افزود :در این طرح، مشعل های دمنده دار، با راندمان عملکرد بالا پس از بومی سازی و ساخت در داخل کشور با مشعل های اتمسفریک در ایستگاه های تقلیل فشار گاز استان در ظرفیت های مختلف جایگزین شده اند که از دستاوردهای این پروژه می توان به کاهش مصرف انرژی گرمکن ها به میزان ۲۲ تا ۶۵ درصد اشاره کرد.

حیدری بررسی و امکان سنجی تغییر قطعات داخلی شیرهای فولادی به غیر فولادی و ساخت شیرهای تلفیقی تی اف و پلی اتیلن و همچنین طراحی و ساخت دستگاه، هات ریپیر، را از دیگر پروژه های در دست اجرای این شرکت برشمرد و گفت : طرح تغییر قطعات داخلی شیرهای فولادی به غیر فولادی و ساخت شیرهای تلفیقی تی اف و پلی اتیلن، ۵۵ درصد پیشرفت دارد و امید است با اتمام این پروژه پژوهشی، نتایج این طرح منجر به توانمند سازی تولیدات داخلی وابسته به صنعت گاز شود.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/24 - ١٢:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 140

خروج
تصاویر منتخب