صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

ثبت اختراع دستگاه مکان یاب لوله های پلی اتیلین توسط شرکت گاز استان بوشهر

اختراع دستگاه مکان یاب لوله های پلی اتیلین گاز شهری با استفاده از فرکانس های بهینه استخراج شده از چیرپ که در شرکت گاز استان بوشهر انجام شده بود، به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: پروژه دستگاه مکان یاب لوله های پلی اتیلین گاز شهری با استفاده از فرکانس های بهینه استخراج شده از چیرپ در مرداد سال 95 آغاز و در بهمن 98 به پایان رسید و در سال جاری یک افتخار دیگر را برای شرکت گاز استان بوشهر رقم زد.

رحمانی گفت: دستگاه مکان یاب لوله های پلی اتیلین گاز توسط شرکت گاز استان بوشهر ساخته و گواهی ثبت اختراع آن نیز به شماره 002597 از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دریافت شد.

وی گفت: ساخت این دستگاه با همکاری دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر انجام شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه فزود:در این دستگاه به کمک ارسال یک موج آکوستیکی در طول لوله و دریافت ارتعاشات آن از روی زمین، می توان محل لوله را تشخیص داد.

وی تصریح کرد: بعد از تست های میدانی که با موفقیت به انجام رسید ، پیشنویس IGS دستگاه تدوین و به منظور بررسی و تایید به واحد پژوهش شرکت ملی گاز ایران ارسال شد و در حال حاضر گواهی نامه ثبت اختراع آن صادر شده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/20 - ١٢:٤٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 161

خروج
تصاویر منتخب