صفحه اصلی > خبرها > آرشیو فراخوان 


نسخه چاپي

فراخوان پروژه پژوهشی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

مدیریت پروژه

بررسی، مطالعه و عارضه یابی مدیریت پروژه های شرکت از منظر مدل های مدیریت پروژه به تفکیــک معیارهای مـدل ها جهت بـه روزرسـانی فراینـدها، اسـناد قــراردادی، اسـناد فنـی، اسناد برنامه ریزی و کنترل، اسناد کنترل و نظارتی

شركت مهندسی و توسعه گاز ایران در نظر دارد اجرای پروژه پژوهشی ياد شده را با مشخصات ذيل به مجری واجد شرايط از دانشگاه ها و مراكز پژوهشی داراي مجوز فعاليت پژوهشی ازمراجع قانونی (معاونت علمی و فناوری رياست جمهوری، وزارت علوم و تحقيقات و فناوری و وزارت بهداشت) كه گواهی نامه قطب پژوهشی در زمينه مورد نظر را از دبيرخانه شورای عالی قطب های پژوهشی وزارت نفت اخذ نموده اند واگذار نمايد.

 

با توجه به رتبه دوم ايران از نظر ذخاير گاز در جهان، سياست انرژي كشور در بخش گاز، بر محورهاي پنج‌گانه: استفاده بهينه از منابع گاز طبيعي، افزايش سهم گاز در سبد مصرف انرژي داخلي، توسعه شبكه داخلي توزيع گاز، تزريق گاز به منظور صيانت از مخازن نفتي و ارتقاء موقعيت ايران به عنوان صادر كننده عمده گاز در بازارهاي جهاني استوار است. به منظور تحقق اهداف فوق الذكر، اجراي پروژه‌ها و طرح‌هاي عظيم صنعت گاز به عنوان يك اولويت مطرح است. چنانچه اتمام موفقيت آميز پروژ‌ه‌ها و طرح‌ها را در زمان و با هزينه پيش‌بيني شده و با كيفيت مطلوب، هدف نهايي مديريت پروژه بدانیم، ريسك‌هاي منفي بر شاخص‌هاي فوق تاثير منفي مي‌گذارند. با استفاده از مديريت ريسك مي‌توان ريسك‌ها را شناسايي نموده و با تجزيه و تحليل و انتخاب راهبردهاي مناسب،‌ آن‌ها را مديريت نمود.

استقرار سیستم مدیریت پروژه به ویژه در شرکت های پروژه محور به معنی تدوین استانداردها و دستورالعمل­ ها و فرایندهایی است که باعث ارتقا سطح مدیریت پروژه های یک سازمان پروژه محور می شود. نکته مهم در راه استقرار سیستم های مدیریت پروژه خصوصا در شرکت های ایرانی این است که اصول و تکنیک های علمی مربوطه باید با مهارت و تجربه بالا شخصی سازی شده و فرایند استقرار بهمراه آموزش و تعامل کامل با کلیه پرسنل سازمان صورت گیرد. این کار را می­توان بر اساس استاندارد PMBOK به دلیل فراگیر بودن آن تهیه نمود.

فرایند کلی ارائه خدمات مربوطه را می­ توان به شرح زیر ارائه نمود:

·         عارضه یابی اولیه سازمان بر مبنای مدل­ های تعالی و بلوغ پروژه ای

·         تدوین فرایند و کارراهه کلی استقرار سیستم با اخذ تایید مدیران سازمان

·         تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل­ های مربوطه

·         شروع آموزش بر مبنای حوزه های ۱۰ گانه مدیریت پروژه

·         پیاده سازی و نظارت و کنترل و ارزیابی سیستم.

می­ توان هدف از این پروژه را به صورت زیر تقسیم بندی نمود:

1-     ایجاد تصویری واحد از مسیر توسعه شرکت های مهندسی و ساخت با استفاده از:

·         تجارب و دانش حاضران

·         استانداردهای معتبر بین المللی

2-     تجارب موجود در کشورهای صنعت BP

3-     طراحی تصویری کلان برای مسیر رشد سازمان مخاطبان

4-     تمرکز بر مدیریت پروژه بر اساس استاندارد (PMBOK)

 

 

لذا از كليه مجريان واجد شرايط كه توانايی انجام اين پروژه را دارند دعوت می شود فرم پرسشنامه پيشنهاد پروژه پژوهشی پيوست را تكميل نموده و حداكثر تا تاريخ 10/ 04/ 99 به نشاني ذيل ارسال نمايند.

نشاني پستي: تهران - خیابان استاد نجات الهی - نبش کوچه صارمی - ساختمان شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران - طبقه دوم - امور پژوهش و فناوری.

کدپستی: 1581773511

تلفن تماس:    81313718  

ایمیل :    a.asghari@nigceng.ir

 

 

پرسشنامه پیشنهاد پروژه پژوهشی

 

 


 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/18 - ١٢:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 840

خروج
تصاویر منتخب