صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مدیریت پژوهش 


نسخه چاپي

نگاه به ظرفیت های داخلی با هدف توانمند سازی صنعت گاز

سرپرست شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری از انجام پروژه های پژوهشی با هدف توانمندسازی تولیدات داخلی و خودکفایی هر چه بیشتر در صنعت گاز کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، جهانبخش سلیمیان با بیان مطلب فوق، افزود: در راستای تحقق این مهم، تعداد ۳ عنوان پروژه پژوهشی از سوی این شرکت تعریف و با مراکز علمی معتبر کشور در این خصوص عقد قرارداد شده، ضمن اینکه با هدف گسترش و بهره گیری از یافته های علمی تحقیقات دانشجویی، حمایت از ۴ عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در دستور کار خود قرار داده است.

سلیمیان با بیان این مهم که صنعت گاز کشور نیازمند تعامل با مراکز علمی و تحقیقاتی است، اظهار داشت: امروزه رشد چشمگیر مراکز تحقیقاتی را باید پذیرفت، اما چرخه ناکامل پژوهش باید کامل شود و دستاوردهای پژوهشی بایستی مشکلات موجود را رفع کرده و نهایتا منجر به توانمند سازی صنعت شود.

وی از اجرای ۱۰۰ درصدی مراحل ثبت پروژه بو زدایی از بشکه های حاوی مرکاپتان با استفاده از باکتری ها، در قالب طرح ابتکاری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خبر داد.

سلیمیان بازنگری تزریق غلظت فعلی مرکاپتان، ساخت و تست یک نمونه دستگاه بوسنج شهری، بهینه سازی دستگاه های تزریق کننده ادورانت(هوشمند سازی تزریق) را از دیگر پروژه های در دست اجرای این شرکت برشمرد و گفت : پروژه پژوهشی ساخت و تست یک نمونه دستگاه بوسنج شهری ۵۵ درصد پیشرفت دارد و امید است با اتمام این پروژه پژوهشی نتایج این طرح منجر به توانمند سازی تولیدات داخلی وابسته به صنعت گاز شود.

مجید مهدیان رئیس پژوهش شرکت گاز استان چهار محال و بختیاری نیز در ادامه گفت: اجرای پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در پویایی سازمان ها بسیار موثر بوده که در این خصوص نیز با جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز قرارداد منعقد شده است.

 وی همکاری با این دو نهاد را به لحاظ وجود ظرفیت های علمی و پژوهشی موجود، راهکاری برای ارتقای خدمات در شرکت گاز عنوان و بر استفاده از این توان تاکید کرد.

مهدیان بیان کرد: هدف از این تفاهم نامه، گسترش همکاری در زمینه فعالیت های آموزشی،پژوهشی،فناوری، استفاده بهینه از امکانات و توانایی های یکدیگر در جهت استمرار ارتباط سازمان یافته بین دانشگاه و شرکت به منظور بر طرف کردن نیازهای علمی و اجرایی متقابل است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/30 - ١١:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 45

خروج
تصاویر منتخب