صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان؛

تعريف پروژه های پژوهشی كاربردی در سازمان ها، زمينه ساز تحول اند

تعريف پروژه های پژوهشی متناسب با نياز سازمان ها، می تواند تحولات عظيمی را بوجود آورده و زمينه ساز ارائه خدمات و توليدات خلاقانه باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله‌گری مديرعامل شركت گاز استان كردستان در دیدار با سرپرست جديد امور پژوهش شرکت، ضمن بیان مطلب فوق، نقش واحد پژوهش را حياتی دانست و گفت: امروزه فعالیت‌های پژوهشی دیگر هزینه محسوب نمی‌شود بلکه نوعی سرمایه‌گذاری تلقی می شود بطوری که این میزان سرمایه‌گذاری در سطح سازمان ها و بنگاه‌های اقتصادی روز به روز در حال افزایش است و میزان سرمایه‌گذاری در این بخش، شاخصی برای توسعه یافتگی آنها به شمار می‌آید.

وی افزود: برای توسعه يافتگی سازمان ها، تعريف پروژه های پژوهشی كاربردی بسيار اهميت دارد و با اين اقدام و رفع نقاط ضعف، اثربخشی سازمان ها چندين برابر افزايش می يابد؛ چون شناسايی عارضه موجب می شود درمان آن مورد توجه مديران قرار گيرد.

فعله گری در قسمت بعدی سخنان خود، به اهميت بهينه مصرف كردن منابع انرژي اشاره كرد و اظهار داشت: ارزيابی ميزان مصارف انرژی در سازمان ها و بنگاه های توليدی براي كاهش هزينه ها از اهميت بالایی برخوردار است و بايستي واحد پژوهش، مصارف سيستم هاي گرمايشی و سرمايشی را از لحاظ حجم مصارف كنترل و تغييرات مصارف در تمام زمينه ها پايش کند و در هنگام مشاهده اختلالات يا تغيير مصرف، ضمن بررسي دقيق با اقدام اصلاحي، در جهت رفع آن قدم بردارد.

وی يادآور شد: شركت گاز استان كردستان به عنوان دبير كميته بهينه سازي مصرف انرژي استان وظيفه خطيری به عهده دارد كه علاوه بر رعايت استانداردهای مصرف انرژی و سرآمد شدن در بين تمام سازمان ها ، بايستی براي كاهش مصرف منابع انرژی، برنامه راهبردی براي كل سازمان های استان بخصوص اعضای كارگروه تدوين کند.

مديرعامل شركت گاز استان كردستان در ادامه اظهاراتش در مورد اهميت مديريت دانش در سازمان ها، گفت: مديريت دانش فرآیند علمی است که با تعامل سازنده با نيروی انسانی، دانش و تجربه فرد را در يك فرآيند سيستمی ثبت می کند تا سرمایه های اطلاعاتی سازمان در طي زمان نابود نشود؛ چراکه در این صورت، رئيس پژوهش بايستی براي نهادينه كردن اين فرآيند، تلاش مضاعفی را به خرج دهد.

در ادامه اين ديدار، نظری سرپرست جديد امور پژوهش شركت گاز استان كردستان گفت: مديريت دانش در سازمان ها بسيار با اهميت بوده و بايستی ثبت دانش به نوعی فرآيند كاری تبديل شود؛ چرا که نهادينه کردن اين تفكر سيستمي نياز به فرهنگ سازی گسترده ای در سطح سازمان دارد.

وی افزود: مديريت دانش از وظايف كليدی و حساس در هر سازمان است كه به حفظ دانش و تجربه سازنده حاصله از سال ها فعاليت سازمان ها كمك شايانی می کند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/26 - ١٢:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :

  • تعداد بازدید خبر :
  • 153

خروج
تصاویر منتخب